• Autor: News4media
    • Wyświetleń: 3393
    • Dodano: 2022-08-04 / 20:20
    • Komentarzy: 11

    Węgiel, pellet, olej grzewczy. Kiedy dopłaty?

    Węgiel, pellet, olej grzewczy. Kiedy dopłaty?

    (Fot. iStock)

    W pierwszej kolejności pieniądze otrzymają osoby używające do ogrzewania domów węgla. Sejm kolejnymi dopłatami ma zająć się jeszcze w czasie wakacji.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Ustawa, która wprowadza dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł na gospodarstwo domowe, jest już w Senacie. Jeżeli politycy nie wprowadzą do nich zmian, to zaraz po przyjęciu dokument trafi na biurko prezydenta. Jego podpis sprawi, że ustawa będzie mogła zostać opublikowana i wejść w życie dzień później. Trudno jest dziś podać konkretną datę, ale na pewno pieniądze z dodatku zostaną wypłacone wcześniej niż dopłaty do innych paliw.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    Ale po kolei. Dopłaty to odpowiedź na rosnące ceny węgla, pelletu, gazu czy oleju grzewczego. Tylko, że tych trzech pozycji w ustawie znajdującej się w Senacie nie ma. Dlatego rząd przygotowuje nową.- Różne surowce podrożały w różnym stopniu. Dlatego ten mechanizm, nad którym zastanawiała się Rada Ministrów, musi w najwyższym stopniu sprawiedliwie odzwierciedlać te zwyżki - powiedział Mateusz Morawiecki, a Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska później dodała: - Mamy teraz te kilka tygodni, żeby to dobrze wypracować i skierować już potem gotowe i dojrzałe do prac parlamentarnych po tych wakacjach parlamentarnych.
    To oznacza, że szybko dopłat do innego niż węgiel opału nie będzie. Nie wiadomo też w jakiej miałyby być wysokości.

    Kolejny problem to ciepłownie. Dopłaty do węgla obejmą gospodarstwa domowe i bez nich będą musiały sobie poradzić np. spółdzielnie mieszkaniowe. Ale to też ma się zmienić. Do systemu dopłat mają być włączeni klienci instytucjonalni.- Kiedy to nastąpi? Nie wiem. Jest już podobno gotowy projekt w rządzie - powiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS, Ryszard Terlecki.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2022-08-05 11:10:26 [91.236.172.*] id:1644962  
    Maksymilian077: Napisał postów [459], status [maniak] Reputacja
    żadnych dopłat!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [6]
    2022-08-05 11:44:40 [83.30.17.*] id:1644963  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    do maxia....Polacy nie płaćmy żadnych podatków!!!
    2022-08-05 13:47:41 [89.67.3.*] id:1644968  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    No to szykuj się na wizytę komornika.
    2022-08-06 15:37:08 [89.67.15.*] id:1645012  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Wincej pieniędzy na rynek. Inflacja lubi to. Ewentualnie jeszcze kartki.
    2022-08-06 20:35:36 [89.67.3.*] id:1645033  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Śmieszne są te Twoje czarnowistwa i niczym nie poparte. Ale bardzo populistyczne i płytkie. Pzdr.
    2022-08-07 12:26:46 [89.67.15.*] id:1645068  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    No tak, wszystkim przecież jest coraz lepiej. Ludzie lubią wierzyć, wiara pomaga im radzić sobie z życiem. Ale poświęcenie naszej energetyki opiece Maryji czy też kazanie o wspaniałości fuzji naszych koncernów paliwowych w kościele akurat nie sprawia że mi żyje się coraz lepiej.
    2022-08-07 22:50:31 [89.67.3.*] id:1645098  
    [moderacja]: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]
    2022-08-05 22:04:27 [5.184.235.*] id:1644977  
    [moderacja]: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    2022-08-05 09:06:09 [83.30.17.*] id:1644954  
    dzony: Napisał postów [6670], status [VIP] Reputacja
    Eko groszek z transportu z pomorza jest już w jednym składzie węgla w opolskim a jego cena to 3800 zł za tonę więc co wy na to? więc taka dopłata to kropla w morzu ;((

    Nick:
    Treść:
    2022-08-05 07:30:41 [94.254.177.*] id:1644953  
    ppanda: Napisał postów [82], status [rozkręca się] Reputacja
    jeszcze na masło chleb i cukier niech dają dotację PATOLE Pisowskie

    Nick:
    Treść:
    2022-08-04 22:50:44 [31.61.169.*] id:1644948  
    amigoss: Napisał postów [458], status [pismak] Reputacja
    Polskie prawo sprawiedliwości zmienia się jak wiatr nowe przepisy co parę dni wszystko pod PIS ustawione w zależności czym dany polityk pali . A za palenie śmieci i oszczędzanie węgla pewnie nagrody i premie wystawią. Teraz jak Jaro na emeryturę przejdzie to seniorzy na 15 i 16 mogą liczyć .

    Nick:
    Treść: