• Wyświetleń: 500
  • Dodano: 2022-07-16 / 14:09
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Tanie i szybkie w budowie domy drewniane i szkieletowe od MURATORA

  Jeżeli marzymy o wzniesieniu własnego obiektu mieszkalnego, a zarazem chcemy jak najszybciej zakończyć prace związane z realizacją inwestycji, weźmy pod uwagę projekty domów szkieletowych. Ich budowa trwa krócej i pochłania mniej funduszy, a komfort użytkowania w niczym nie ustępuje budynkom wzniesionym w tradycyjnej technologii. Projekty domów z użyciem drewna, wyróżniające się wysoką funkcjonalnością i wygodą eksploatacji znajdziemy w kolekcji MURATORA. Jakie propozycje przygotowali dla nas projektanci oraz dlaczego warto się na nie zdecydować?

  Projekty domów szkieletowych i z bali od MURATORA
  Dom o konstrukcji z drewna to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez współczesnych inwestorów. Łączy on w sobie wiele zalet, będąc ciekawą alternatywą dla murowanych budynków. W katalogu MURATORA zobaczymy projekty domów z użyciem drewna, których powierzchnia zaczyna się już od 20 m2 - zaspokajając potrzeby singli i oszczędnych par. W sprzedaży nie brakuje również planów obiektów o metrażu sięgającym ponad 200 m2 - wprost stworzonym dla większych rodzin i najbardziej wymagających inwestorów.

  Nowoczesne domy szkieletowe mogą do złudzenia przypominać budynki wzniesione w tradycyjnej technologii. Ich elewacja wykończona za pomocą tynku lub modnych okładzin oraz wnętrza stworzone w oparciu o płyty kartonowo-gipsowe są niemal nie do odróżnienia od murowanych obiektów. Jeżeli jednak szukamy inspiracji na dom w stylu góralskim wybudowany z bali, z kolekcji MURATORA bez trudu wybierzemy idealną propozycję, umożliwiającą nam zaaranżowanie wyjątkowo klimatycznej przestrzeni mieszkalnej.

  Co istotne, poszczególne projekty domów mogą posiadać również garaż czy praktyczną piwnicę, a ich zróżnicowana stylistyka i geometria dachu ułatwiają precyzyjne dopasowanie do zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego bądź Warunków Zabudowy.

  Zalety domów wzniesionych w technologii szkieletowej
  Projekty domów w technologii szkieletowej z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jest to podyktowane ich wieloma atutami, które stoją za stale rosnącą popularnością takich budynków. Przede wszystkim domy drewniane cechują się skróconym czasem realizacji. Nie wymagają one tak wielu prac mokrych i związanych z nimi przerw technologicznych, umożliwiając zakończenie robót już w ciągu kilku miesięcy od ich rozpoczęcia. Jest to ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy prowadzić budowę w sezonie zimowym - wznoszenie ścian szkieletowych czy wykonanie pokrycia dachowego możemy bowiem zaplanować także na okres z ujemną temperaturą.

  Dzięki solidnej warstwie ocieplenia, domy szkieletowe szybko się nagrzewają oraz wolno oddają ciepło - w konsekwencji są one łatwe do ogrzania, nie generując nadmiernych rachunków za opał. Są przy tym także tańsze w budowie, umożliwiając realizację marzeń o własnym obiekcie mieszkalnym również mniej zamożnym inwestorom.

  Popularne w USA i krajach skandynawskich domy z drewna są coraz chętniej wznoszone również i w Polsce. W katalogu MURATORA znajdziemy setki propozycji, które pozwolą nam na budowę takiego komfortowego i funkcjonalnego obiektu oraz przeprowadzkę do niego nawet w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia inwestycji.


  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".