W czwartek 7 lipca tuż przed godziną 16.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu wpłynęło zgłoszenie o pożarze pola uprawnego w miejscowości Przecza. Do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej - w tym zastęp z OSP Czeska Wieś, dwa zastępy z OSP Lewin Brzeski, również dwa wozy z OSP Skorogoszcz, OSP Łosiów oraz JRG Brzeg.
- Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów przystąpiono do gaszenia pożaru, z pomocą ciągnika z gruberem. Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili kombajn pod względem zarzewi ognia, jak się okazało znaleziono źródło całego pożaru za pomocą kamer termowizyjnych. Dzięki temu został uratowany przed spaleniem kombajn o wartości ok. 350 tyś złotych - informują strażacy ochotnicy z Lewina Brzeskiego.
- Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, pali się pole uprawne jęczmienia podczas zbiorów, a pożarem objęte około 2 z 12 hektara upraw. Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody na palący się jęczmień, oraz sprawdzono kombajn przy pomocy kamery termowizyjnej. Pożar ugaszono - informuje asp. Jarosław Buhl ze Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.