• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1663
  • Dodano: 2022-07-07 / 11:58
  • Komentarzy: 3

  Mieszkańcy TBS i radni chcą jednolitych przepisów. Apelują do prezydenta

  Projekt uchwały, który będzie dziś procedowany na sesji Rady Miasta to ukłon w stronę prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, w celu realizacji jego obietnic wyborczych w sprawie TBS.


  Mieszkańcy opolskich TBS-ów uczestniczyli w konferencji opolskich radnych w związku z projektem uchwały, który ma pojawić się na dzisiejszej sesji Rady Miasta Opola.

  - Chodzi o to, by prezydent rozpoczął pracę związane z wypracowaniem zasad dochodzenia do własności na jednakowych warunkach dla wszystkich mieszkańców TBS. Przypomnijmy, że prezydent nabył prawa do dwóch mieszkań w opolskim TBS. Nawiązując do tej informacji, problem pojawił się taki, że pan prezydent podpisał regulamin dochodzenia do własności, a takiej możliwości nie mają mieszkańcy - mówi radny Tomasz Gabor.

  - Prezes TBS powiedział, że proponował to mieszkańcom, ale mieszkańcy jasno powiedzieli, że nie zdecydują się na wykup bez znajomości zasad - dodaje Gabor i podkreśla, że sam Arkadiusz Wiśniewski zadeklarował możliwość wykupu mieszkań dla mieszkańców TBS.

  - To były bardzo twarde deklaracje. Podjęto również szereg innych zobowiązań wobec mieszkańców TBS. Ten apel to krok naprzód, więc Rada Miasta powinna tego typu działania zainicjować. Sprawa nabrała tempa, kiedy dowiedzieliśmy się, ze prezydent korzysta z zasobów TBS przy Oleskiej. Mieszkańcy są zaskoczeni, że prezydent, który ma dom, wysokie zarobki może skorzystać z ustanowionego przez siebie prawa, a inni mieszkańcy nie. Prezydent może tez podnająć te mieszkania, a mieszkańcy obecni z nami nie mają takich praw. Nie mogą mieszkań tez przekazać swoim dzieciom - wylicza radny Sławomir Batko.

  - Apel jest po to, by pan prezydent zlecił opracowanie zasad dla mieszkańców TBS. To normalne postępowanie. Dziś każdy radny, który głosuje przeciwko temu apelowi, głosuje przeciwko ludziom, opolanom i za wykluczeniem - dodaje Michał Nowak.

  - Mieszkam przy Stokrotek ponad 23 lata. Nie mamy możliwości wykupu. Osoby na Oleskiej po 5 latach mogą stać się właścicielami mieszkania. Chcemy swoją obecnością pokazać, że sprawa leży nam na sercu. Chcemy, by prezydent zainicjował działania dające nam możliwość nabycia tych mieszkań - mówi Krzysztof Skowron.

  Trwa sesja Rady Miasta. O wyniku i przebiegu głosowania poinformujemy wkrótce.

  Zdjęcie (1/5)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-07-07 16:06:14 [31.0.38.*] id:1643321  
  wojtasoks: Napisał postów [10117], status [VIP] Reputacja
  Tylko że pewne ograniczenia narzuca ustawa o TBS. A że nie wszystkie budynki były realizowane w oparciu o tą drogą ustawę czyli z jakimś preferencyjnymi kredytami, to inna sprawa.

  Nick:
  Treść:
  2022-07-07 15:09:37 [37.30.97.*] id:1643317  
  Kockrzy: Napisał postów [77], status [rozkręcił się] Reputacja
  Słusznie, każdy powinien mieć takie same prawa.

  Nick:
  Treść:
  2022-07-07 13:42:32 [5.173.96.*] id:1643308  
  [moderacja]: Napisał postów [67], status [ ! Troll ! ]
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: