• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1164
  • Dodano: 2022-07-04 / 20:05
  • Komentarzy: 0

  Pijany kierowca z 5-letnim pasażerem

  Przekroczenie prędkości to był początek całej serii przewinień kierowcy fiata. Okazało się, że 36-latek był nietrzeźwy i przewoził dziecko bez fotelika. Na domiar złego nikt nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Konsekwencje dla kierowcy będą bardzo poważne. Apelujemy o rozsądek i trzeźwy umysł podczas wakacyjnych podróży!

  Kilka dni temu, w godzinach popołudniowych, kierowca fiata został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Pokój, w powiecie namysłowskim. Oprócz przekroczenia prędkości, mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewoził na przednim siedzeniu swojego 5-letniego syna. Dziecko również nie miało zapiętych pasów, nie miało również fotelika bezpieczeństwa.

  Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Po przebadaniu okazało się, że 36-latek ma ponad pół promila w wydychanym powietrzu.

  Teraz kierowcę czekają poważne konsekwencje. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia. Osobno, mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń. Tu również kwota grzywny może sięgnąć kilku tysięcy.

  Apelujemy o rozsądek i rozwagę podczas wakacyjnych podróży. Okres urlopowy to czas, kiedy ruch na drogach jest większy. Funkcjonariusze ruchu drogowego zobligowani są do częstych kontroli trzeźwości kierujących, sprawdzanie prędkości z jaką się poruszają i czy podróżujący dochowali wszystkich względów bezpieczeństwa.

  Ważne jest także, aby nie spieszyć się i nie próbować dojechać do celu w jak najkrótszym czasie. Używajmy pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci, bo gdy dojdzie do wypadku, mogą uratować im życie.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".