• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1349
  • Dodano: 2022-07-02 / 08:49
  • Komentarzy: 0

  Podrobione perfumy i ubrania w samochodzie dostawczym. Wpadł przy kontroli KAS

  Funkcjonariusze opolskiej KAS skontrolowali samochód dostawczy, w którym wykryli podrobione perfumy i ubrania. Za handel podrobionymi towarami grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch.


  Towar spoczywał na pace samochodu dostawczego. Jak ustalili funkcjonariusze ubrania i kosmetyki miały być sprzedawane na targowiskach. Na co dzień bardzo łatwo trafić na podobny towar na lokalnym targu. Najczęściej i najłatwiej sprzedaje się w małych miejscowościach.

  - Funkcjonariusze opolskiej KAS zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, w którym przewożono 168 opakowań perfum i 1 271 sztuk odzieży z podrobionymi znakami znanych marek. Mundurowi ustalili, że kierowca zamierzał handlować towarem na lokalnych targowiskach - informuje opolska Krajowa Administracja Skarbowa.

  - Przypominamy, że osobom handlującym przedmiotami z podrobionymi znakami własności przemysłowej grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Krajowa Administracji Skarbowa chroni prawa własności intelektualnej i eliminuje z rynku podrobione towary - czytamy w komunikacie.

  Zdjęcie (1/2)

  (Fot. KAS Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".