• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 243
  • Dodano: 2022-06-29 / 11:23
  • Komentarzy: 0

  Jak zobaczyć prywatne konto na Instagramie?

  Czy przy przeglądaniu Instagrama zdarza się, że nie masz dostępu do wszystkich profili, które Cię interesują, ponieważ pojawia się informacja, że są one prywatne? Na szczęście istnieje prosty sposób, żeby obejść te ograniczenia.

  Podpowiadamy, jak przy pomocy sprytnych trików oglądać wszystkie zdjęcia i InstaStories udostępniane przez użytkowników IG, bez względu na status ich profilu.

  Co oznacza konto prywatne na Instagramie?

  Zacznijmy od małego wprowadzenia - konto prywatne to takie, do którego ma dostęp tylko ograniczona grupa użytkowników. Abyś mógł do nich dołączyć, właściciel konta musi zaakceptować wysłane przez Ciebie zaproszenie. W przeciwnym razie nie będziesz miał możliwość przeglądania udostępnianej przez niego zawartości. Na szczęście tylko w teorii! Zabezpieczenie to można skutecznie obejść, bez konieczności wysyłania zaproszenia do właściciela konta, a tym samym bez konieczności informowania go, że chcielibyśmy go obserwować.

  Zalety i wady prywatnego konta na Instagramie

  Główną zaleta takiego konta, jest głównie prywatność. Sami decydujemy o tym, kto będzie mógł oglądać nasze posty i relacje. Każda osoba, która kliknie na naszym profilu "zaobserwuj", najpierw musi poczekać na naszą akceptację.

  Wadą dla wielu użytkowników może być to, że konta prywatne nie cieszą się dużą popularnością. Przez co zdobywamy mniej followersów oraz lajków na Instagramie.

  Jak podejrzeć konto prywatne?

  Istnieje na to kilka sposobów, z których żaden nie wymaga posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy, ani umiejętności. Sprawdź, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

  Pomoc znajomego

  To zdecydowanie najprostszy sposób. Jeśli któryś z Twoich znajomych jest obserwatorem konta, które Cię interesuje, za pośrednictwem jego profilu możesz łatwo podejrzeć jego zawartość. Wystarczy, że poprosisz go o to, by udostępnił Ci urządzenie, na którym jest zalogowany. W ten sposób zyskujesz dostęp do pełnej treści interesującego Cię profilu. Minusem takiego rozwiązania jest to, żeby aby z niego skorzystać, musisz zaangażować do pomocy osoby trzecie. Nie zawsze masz taką możliwość i nie zawsze chcesz, by ktoś postronny wiedział, jakie profile przeglądasz. Jakie mamy zatem alternatywy?

  Nowe konto

  Możesz spróbować też innej sztuczki. Spróbuj założyć nowe konto z fikcyjnymi danymi i z jego poziomu wysłać zaproszenie do właściciela konta, które chcesz podejrzeć. To, czy zaakceptuje taką prośbę, zależy od tego, jak dokładnie weryfikuje swoich followersów. Jeśli prowadzi konto prywatne po to, by rzeczywiście chronić swoją prywatność, szanse są niewielkie. Jeśli jednak zależy mu na zgromadzeniu dużej liczby obserwujących, być może się zgodzi. Zawsze warto spróbować.

  Zewnętrzne aplikacje

  Teoretycznie istnieje także możliwość wykorzystania zewnętrznych aplikacji umożliwiających podglądanie kont prywatnych bez wiedzy właścicieli. Wystarczy zainstalować je na telefonie i wybrać konto, które nas interesuje. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że korzystasz z nich na własne ryzyko. Nigdy nie wiesz, czy korzystanie z nich jest bezpieczne. Ich używanie z pewnością nie jest też zgodne z polityką Instagrama. Jeśli system wykryje taką aktywność niezgodną z jego regulaminem, może zablokować Twoje konto, a nawet całkowicie je usunąć. Zastanów się więc, czy jesteś gotów podjąć takie ryzyko.

  Jak ustawić konto prywatne na Instagramie

  A może sam chciałbyś ograniczyć dostęp do swojego konta niektórym użytkownikom i lepiej chronić swoją prywatność? To również nie jest trudne. Wystarczy dosłownie kilka kliknięć.

  1.    Wystarczy wejść w menu oznaczone symbolem trzech poziomych kresek, dostępne w prawym górnym ekranu.
  2.    Następnie powinieneś wybrać Ustawienia i Prywatność.
  3.    Znajdziesz tam opcję włączania profilu prywatnego przy pomocy specjalnego suwaka. Od momentu, w którym go przesuniesz, sam będziesz decydował o tym, kto będzie mógł oglądać Twoje zdjęcia, a kto nie będzie miał do nich dostępu. No chyba że skorzysta z któregoś z opisanych przez nas wyżej trików, ale o tym niestety już się nie dowiesz.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".