• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 7105
  • Dodano: 2022-06-28 / 13:59
  • Komentarzy: 1

  Ulewy i burze nad Opolszczyzną. Strażacy wyjeżdżają do zdarzeń

  Intensywne opady deszczu przysporzyły pracy służbom ratunkowym województwa opolskiego. Strażacy interweniują przy zalanych drogach, piwnicach. Doszło też do uderzenia pioruna w budynek mieszkalny.


  We wtorek 28 czerwca w miejscowości Raszowa w gminie Leśnica piorun uderzył w budynek mieszkalny. - W budynku przebywało w tym czasie dwoje dorosłych i kilkumiesięczne dziecko. Przed przybyciem strażaków rodzina ewakuowała się z budynku. Sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie pomieszczenia. Zapaliło się w przestrzeni poddasza, przy kominie. Strażacy zabezpieczą też dach przed warunkami atmosferycznymi - przekazał mł. bryg. Piotr Zdziechowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Opolskich.

  - Prowadzimy działania związane z przejściem intensywnych opadów. To głównie teren Ujazdu i Leśnicy. Z takich trudniejszych zdarzeń to mamy zdarzenie na A4 przy wyjeździe z MOP Góra św. Anny. Prosimy kierowców, by omijali ten odcinek. Prosimy też o cierpliwość na czas prowadzonych działań - dodaje Zdziechowski.

  Strażacy pracują przy zalanych piwnicach i na drogach. Najwięcej prac jest w Porębie, Zalesiu Śląskim, Ujeździe, Niezdrowicach i Leśnicy.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. Piotr Koszucki/ PSP Strzelce Opolskie )

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-28 15:50:05 [89.67.3.*] id:1642707  
  DonPedro69: Napisał postów [9247], status [VIP] Reputacja
  W Opolu tragedii nie było. Popadało, było fajnie, a teraz na powrót klara daje.

  Nick:
  Treść: