• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2699
  • Dodano: 2022-06-28 / 08:45
  • Komentarzy: 0

  Za nami festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

  Za nami festyn z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego organizowany jak co roku przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu. Tym razem połączono go z Dniem Dziecka i zorganizowano w Domu Dziecka w Turawie we współpracy z jego dyrekcją i wychowawcami.


  W pikniku wzięli udział wychowankowie rodzin zastępczych, z którymi na co dzień współpracuje PCPR, razem z opiekunami i wychowankowie domów dziecka prowadzonych przez Powiat Opolski.

  Ten piknik to z jednej strony spotkanie integracyjne, z drugiej strony rodziny zastępcze mają okazję wymienić się doświadczeniami, spędzić wspólnie więcej czasu, udzielić sobie rad, wskazówek. Mogą się od siebie nawzajem uczyć, jak radzić sobie lepiej z wychowaniem dzieci powierzonych ich pieczy. Chodzi również o wsparcie dzieci i młodzieży przebywających w tzw. pieczy zastępczej.

  To doroczne spotkanie ma jeszcze jeden ważny cel: promocję rodzicielstwa zastępczego, ponieważ ciągle jeszcze rodzin zastępczych jest za mało w stosunku do potrzeb. oraz wsparcie dzieci i młodzieży przebywających w pieczy zastępczej.

  Wspierając intencje organizatorów starosta Henryk Lakwa i Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła objęli festyn w Domu Dziecka w Turawie patronatem honorowym, a Rafał Bartek, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego i Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego wzięli w nim udział.

  Wiele dzieci nadal czeka na możliwość wychowania w szczęśliwym domu pełnym miłości, gwarantującym bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój, dlatego też koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej chętnie odpowiadali na pytania z zakresu procedury kwalifikacyjnej kandydatów na rodzinę zastępczą.

  - Rodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji jaka może podjąć każdy człowiek, a piknik miał na celu zintegrowanie rodzin z Powiatu Opolskiego - podkreśla Iwona Reinhardt, dyrektor PCPR.

  Organizatorzy przygotowali (również przy wsparciu sponsorów) sporo atrakcji, m.in. występ muzyczny, pokaz motocykli, animacje dla dzieci, dmuchańce, występy Cudaków, loteria fantowa dla dzieci i młodzieży.

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. Starostwo Powiatowe w Opolu)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".