• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 7444
  • Dodano: 2022-06-26 / 14:29
  • Komentarzy: 0

  Trwa festyn Fundacji Dom

  Od 27 lat Fundacja Dom przygotowuje tę imprezę dla mieszkańców Opola i regionu, by bliżej poznali fundacyjną działalność i dostrzegli radość życia osób z niepełnosprawnościami.


  Wspólnie z podopiecznymi Fundacji, ich rodzinami i przyjaciółmi trwa zabawa pod hasłem #MądrePomaganie.

  - Pokażemy jak ważna jest dobrze przemyślana i zaplanowana pomoc i jak różne formy może przybierać. Festyn współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON - przekazują organizatorzy.

  Festyn jest dużą imprezą plenerową, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego miasta.

  - To dzień, kiedy możemy zaprezentować działalność rehabilitacyjną Fundacji w formie zabawy plenerowej i stworzyć przestrzeń do aktywnej integracji poprzez prowadzenie warsztatów twórczych i występy artystyczne podopiecznych Fundacji oraz zaproszonych gości - słyszmy.

  W tym roku w programie między innymi: koncert otwarcia - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chrząstowic, pokazy tańca Grupy Tanecznej Fokus, prezentacje sportowe - Judo Okey, koncert wokalistów ze Studia Działań Kreatywnych. Zobaczyć będzie można również występ chóru "Laudate Dominum" oraz Szkoły Suzuki MiniPaganini z Opola. Gwiazdami imprezy będą finalistki programu The Voice of Poland Monika Wiśniowska-Basel oraz Paulina Gołębiowska. Podopieczni Fundacji Dom przygotowują występy artystyczne. Warto zobaczyć jak zdolna jest ta młodzież! To dzień rodzinnego wypoczynku i zabawy.

  Oprócz tradycyjnych występów na scenie przewidziana jest strefa gastronomiczna
  i wypoczynkowa. - Będzie można zjeść ciasto, wegańskie i wegetariańskie dania przygotowane przez naszych przyjaciół Wegeneratów, a także dania z grilla. W tym roku, po raz pierwszy, zapraszamy również na gofry z owocami. Niezmienną popularnością cieszy się wata cukrowa i popcorn. Będzie też oczywiście loteria pełna niespodzianek, a także strefa relaksu TAURON, wypełniona leżakami
  i wieloma atrakcjami i animacjami dla dzieci - dodają organizatorzy.  - W kolorowej strefie relaksu TAURONA, mali i duzi podopieczni Fundacji i ich przyjaciele będą mieli możliwość gromadzenia doświadczeń i naukę przez zabawę. To będzie miejsce integracji i odpoczynku ,szczególnie ważne w tym niezwykłym i trudnym czasie- mówi Małgorzata Jagieluk, Prezes Fundacji.

  W czasie imprezy prowadzona jest zbiórka publiczna, z której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością w ośrodkach prowadzonych przez Fundację.

  Zdjęcie (1/39)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".