• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 9167
  • Dodano: 2022-06-25 / 21:25
  • Komentarzy: 0

  Doposażenie Poradni Okulistycznej dla dzieci to cel sobotniego charytatywnego rajdu rowerowego

  To już 10. jubileuszowy rajd rowerowy organizowany przez CH Turawa Park. W tym roku dochód z imprezy zostanie przekazany na doposażenie poradni okulistycznej dla dzieci Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.


  Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przy CH Turawa Park powstanie też miasteczko rajdowe, a w nim m.in. Strefa Zdrowia, przygotowana we współpracy z USK i NFZ w Opolu.

  - Proponujemy badania okulistyczne, konsultacje lekarza internisty oraz badania EKG i pomiar glukozy - wylicza Adriana Mazurkiewicz-Fornalik.

  Dzięki darowiźnie od organizatora akcji CH Turawa Park dziecięca poradnia zostanie doposażona, m.in. w kasetę okularową, tablicę Snellena i meble. Liczy się każdy uczestnik, bo wysokość wsparcia jest uzależniona od liczby zgłoszonych osób. Akcję można też dodatkowo wesprzeć, wpłacając datki przez portal siepomaga.

  Poradnia Okulistyczna dla dzieci w USK, na rzecz której zostanie przekazany dochód z tegorocznego rajdu, to jedyna poradnia specjalistyczna o takim profilu w naszym regionie. Każdego roku przyjmowanych jest w niej ponad 3,5 tys. dzieci, w tym wcześniaki.

  - Dzięki pozyskanym w czasie tej charytatywnej akcji pieniądzom poradnia ta zostanie doposażona m.in. w kasetę okularową do doboru szkieł, tablicę Snellena do badania ostrości wzroku, fotel okulistyczny oraz kolorowe meble - wylicza Adriana Mazurkiewicz-Fornalik, pełnomocnik dyrektora ds. praw pacjenta w USK w Opolu.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".