• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1107
  • Dodano: 2022-06-24 / 13:26
  • Komentarzy: 1

  Międzynarodowy przewóz mięsa z nieprawidłowym świadectwem ATP

  Zatrzymany do kontroli kierowca, obywatel Słowacji, nie posiadał prawidłowego wystawionego przez właściwy urząd kraju rejestracji naczepy świadectwa ATP wymaganego przy międzynarodowym przewozie artykułów szybko psujących.


  W środę 22 czerwca na punkcie kontrolnym w Reńskiej Wsi, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału inspekcji transportu drogowego w Opolu zatrzymali do kontroli zespół pojazdów, którym słowacki przewoźnik przewoził ładunek głęboko mrożonego mięsa z Belgii na Węgry.

  Kierowca, również obywatel Słowacji, nie posiadał prawidłowego wystawionego przez właściwy urząd kraju rejestracji naczepy świadectwa ATP wymaganego przy międzynarodowym przewozie artykułów szybko psujących.

  Kontrolowany okazał świadectwo ATP ale wystawione przez jednostkę certyfikującą z Niemiec - natomiast w sytuacji gdy naczepa zarejestrowana jest na Słowacji świadectwo ATP powinno zostać wystawione również przez ten kraj. W związku z powyższym kontrolujący uznał, że przewóz wykonywany jest pojazdem niespełniającym warunki określone w umowie o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych (ATP) i w konsekwencji, od przewoźnika została pobrana kaucja w wysokości 3 000 zł na poczet przyszłej, ewentualnej kary pieniężnej.

  Zdjęcie (1/2)

  (Fot. WITD Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-24 14:22:23 [89.67.3.*] id:1642388  
  DonPedro69: Napisał postów [10301], status [VIP] Reputacja
  Z Belgii na Węgry przez Polskę - trochę dziwna trasa.

  Nick:
  Treść: