• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 427
  • Dodano: 2022-06-24 / 14:16
  • Komentarzy: 1

  Szykujcie się na upały. W weekend nawet 31 stopni Celsjusza

  (Fot. iStock)

  Po kilku chłodniejszych dniach Polskę czeka kolejna fala upałów. To za sprawą wyżu Frido, który napłynie do nas z Niemiec i Holandii.

  Jeśli nie macie planów na weekend, koniecznie wpiszcie do swojego kalendarza rodzinnego grilla lub wypoczynek nad wodą. Pogoda będzie temu sprzyjać - w sobotę i niedzielę możemy spodziewać się prawdziwej bomby ciepła za oknami.

  Weekend pod znakiem upałów

  Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że już piątek będzie pogodniejszy niż początek tygodnia. Najmniej, bo 22 st. C na termometrach, zobaczą mieszkańcy terenów nadmorskich. Na zachodzie jednak będzie naprawdę upalnie - w Opolu temperatura wyniesie nawet 31 st.

  Sobota utrzyma ten trend, choć towarzyszyć mu będzie zachmurzenie. W kraju temperatura wyniesie od 26 do 30 st. C. Wyjątkiem będą nadmorskie miejscowości, gdzie - podobnie jak w piątek - termometry wskażą do 22 st. C. Odrobinę chłodniej, choć nadal bardzo ciepło, będzie w okolicach Kotliny Kłodzkiej (do 23 st. C.). W Opolu termometry wskażą ok.30 st. C.

  Niedziela przyniesie umiarkowane, momentami duże zachmurzenie. Temperatura wahać się będzie od 24 do 25 st. C nad morzem, aż po 26-31 st. w pozostałych częściach kraju. Tego dnia mieszkańcy północy i południa mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu i burz, podczas których zawieje porywisty wiatr. Niedziela w Opolu zapowiada się słonecznie z temperaturą przekraczającą 33 st. C.

  Pamiętajmy o wodzie

  Woda jest podstawą funkcjonowania człowieka. To główny składnik naszego organizmu, dlatego tak ważne jest jej bieżące uzupełnianie. Przyjmuje się, że minimalnie powinno się spożywać w ciągu dnia 2 litry tego płynu.
  Podczas upałów to zapotrzebowanie na wodę zdecydowanie wzrasta, nawet do 3-4 litrów na dobę. Warto pamiętać również o naszych czworonożnych przyjaciołach i na czas wysokich temperatur zostawiać dla nich miskę z wodą w miejscach publicznych.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-24 14:25:58 [89.67.3.*] id:1642389  
  DonPedro69: Napisał postów [9541], status [VIP] Reputacja
  Potem ma być jeszcze cieplej :(

  Nick:
  Treść: