• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 2482
  • Dodano: 2022-06-25 / 13:19
  • Komentarzy: 0

  Kolejarze rozpędzili lokomotywę i zmiażdżyli samochód

  fot. PKP PLK

  PKP pokazało, jak wygląda wypadek kolejowy i praca służb ratunkowych. Żeby uzmysłowić powagę sytuacji, pociąg celowo wjechał w samochód. Było miażdżąco.

  Wydarzenie można było oglądać w bezpośredniej transmisji internetowej.
  PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą akcję informacyjną mającą zwiększyć świadomość dotyczącą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

  A z tym w Polsce nie jest dobrze. Zaledwie dzień przed pokazem kolejarzy policja poinformowała o aresztowaniu na trzy miesiące 30-latka, który kilka dni temu wjechał swoim bmw na torowisko. Nie zatrzymał się przed przejazdem, a następnie - mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych ostrzegających, że nadjeżdża pociąg - ominął opuszczoną półzaporę i wjechał na tory. Pociąg pasażerski uderzył w bok jego auta.

  "Po zdarzeniu kierowca wraz z pasażerką opuścili pojazd i uciekli. Policjanci w rozbitym pojeździe ujawnili woreczki z amfetaminą". Dwie godziny późnej zostali zatrzymani przez dzielnicowych kilka kilometrów od miejsca zdarzenia" - relacjonuje policja.

  Wróćmy jednak do pokazu PKP PLK. Każdy, kto śledził relację, nie tylko mógł zobaczyć moment uderzenia lokomotywy w samochód, ale także prace służb ratowniczych. Samo uderzenie nie było jedyną częścią wydarzenia, bo kolejarze symulowali także wyłamanie rogatek oraz hamowanie lokomotywy przed pojazdem.
  Jednak to właśnie zderzenie pociągu z autem przykuwało największą uwagę. Kolejarze postawili na torach biały dostawczak. Moment zdarzenie rejestrowało 8 kamer, żeby można było obserwować wypadek z każdej strony. Bus stanął w poprzek drogi, a rozpędzona lokomotywa wręcz staranowała auto. Uderzyła z wielką siłą i przesunęła pojazd kilkuset metrów. Z samochodu od razu buchnęły kłęby czarnego dymu. A dodajmy, że pociąg jechał pozwoli.
  Rocznie na przejazdach kolejowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji.

  Link do filmu filu
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".