• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 923
  • Dodano: 2022-06-22 / 17:39
  • Komentarzy: 0

  Rusza cykl wakacyjnych spotkań "Szlak opolskich legend"

  (Fot. Dżacheć)

  Opole jak przystało na miasto z ponad 800 - letnią historią posiada swoje miejskie legendy. Zapraszamy do ich poznawania w formie rodzinnych wycieczek po Opolu, które śladem miejskich legend i tajemnic wystartują 26 czerwca wraz z rozpoczęciem wakacji.


  Wycieczki będą się rozpoczynać w każdą wakacyjną niedzielę o godzinie 12.00 przed Wieżą Piastowską. To propozycja dla rodzin z dziećmi, które podczas wakacyjnych weekendów będą chciały wysłuchać opowieści pełnych tajemnic i magii.

  Aby wziąć udział w wycieczce należy się zapisać wysyłając zgłoszenie na adres: mantikora.opole@gmail.com lub telefonując pod numer: 502 974 486.

  - Opole jak na miasto z 800-letnią historią, posiada bardzo wiele takich legend, historii z elementami magii i historii, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Myślę, że wielu mieszkańców Opola będzie zaskoczonych. tym, jak ciekawe interesujące są te historie, niekiedy nawet całkiem straszne. Jest to formuła na pograniczu gry i sztuki, gdzie uczestnicy wspólnie przeżywają pewną opowieść. W spotkaniu maksymalnie może uczestniczyć 25 osób.- mówi Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta Opole.

  Oprowadzanie po mieście odbędzie się w coraz popularniejszej formie aktywności jakim jest LARP (live action role - playing), będący formułą na pograniczu gry i sztuki, gdzie uczestnicy wspólnie tworzą i przeżywają opowieść. Jest to szczególnie atrakcyjna forma dla rodzin z dziećmi. Przewodnik z grupą (do 25 osób) zatrzyma się i opowie miejskie legendy w następujących 7 lokalizacjach:

  1. Wieża Piastowska - legenda Ofka i jej pierścień
  2. Most Zamkowy - legenda Wodnik i Piast
  3. Ratusz - legenda Córka Utopca
  4. Kamienica Czynszowa - legenda Piernikarz
  5. Plac św. Sebastiana - legenda Dżuma w mieście i kościół w karczmie
  6. Ulica Osmańczyka - legenda Czarny pies
  7. Zamek Górny - legenda Dzik księcia Władysława lub Zjawa w prochowni

  Każdy spacer potrwa około godziny. Za merytoryczną stronę projektu oraz oprowadzanie wycieczek odpowiada Stowarzyszenie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora, które otrzymało dofinansowanie z budżetu Miasta Opola. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Prezydenta Opola.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".