• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 739
  • Dodano: 2022-06-22 / 16:18
  • Komentarzy: 3

  Radni Platformy chcą zaangażowania prezydenta w sprawy mieszkańców

  (Fot. Dżacheć)

  Mieszkańcy chcący skorzystać z obniżenia podatku za "zielony dach" mają problem. Do radnych Platformy zgłaszają się zainteresowani, którzy nie mogą znaleźć stosownych przepisów.


  Zdaniem przedstawicieli radnych klubu Platformy Obywatelskiej, Urząd Miasta Opola nie pomaga mieszkańcom realizować zapisów uchwały, którą opolscy radni poparli na koniec marca. - To niedopuszczalne, że mieszkańcy mają możliwość obniżenia podatków, a przepisów nie da się znaleźć na stronach miasta. Ciężko też o informację w odpowiednich Wydziałach Urzędu Miasta - słyszymy.

  - Przepis z inicjatywy naszego klubu wszedł w życie w połowie kwietnia, ale na razie został opublikowany tylko w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Opola. Poza tym prezydent, ani Urząd Miasta Opola nie poinformował mieszkańców o tej inicjatywie - mówi Przemysław Pospieszyński, przewodniczący Klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta Opola.

  - Na stronach urzędu miasta trudno szukać wzmianek na temat podjęcia przez Radę Miasta takiej uchwały. "Czas na Opole", który jest biuletynem miejskim i właśnie tam powinny znaleźć się informacje na temat możliwości obniżenia podatków od nieruchomości przez mieszkańców Opola. W ostatnim czasie otrzymujemy wiele telefonów od mieszkańców, którzy słyszeli o tej inicjatywie, ale nie mogą znaleźć żadnej informacji w tym temacie. Telefonowałem do wydziału podatkowego Urzędu Miasta Opola, to odesłano mnie do uchwały. To niepoważne traktowanie mieszkańców Opola.

  Urząd Miasta odpowiada, że uchwały nie cieszą się popularnością i nie będzie jej promował szczególnie.

  - Podobne uchwały w innych miastach nie cieszą się popularnością. Uprzedzaliśmy o tym radnych i wielu z nich również informowało, że w innych miastach zainteresowanie takim rozwiązaniem było znikome. Mimo to radni PO bardzo naciskali na jej przyjęcie. Radni platformy mają teraz pretensję do prezydenta i urzędu, że zainteresowanie opolan jest znikome, a sami nie zrobili nic aby wypromować swój pomysł wśród mieszkańców. W końcu to oni są autorami. Rada miasta od początku kadencji przyjęła ponad 800 uchwał. Trudno, żeby akurat tę przygotowaną przez radnych PO promować szczególnie. Przecież inne uchwały są równie ważne. Tym bardziej, że wszystkie opolskie media informowały o takiej możliwości. Każdy kto chce zapoznać się z uchwałą i pobrać odpowiednie dokumenty może to zrobić. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "zwolnienie z podatku od zielonych ścian opole" i mamy dostęp to wszystkich informacji - komentuje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Opola.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-23 17:52:32 [37.30.97.*] id:1642261  
  Kockrzy: Napisał postów [46], status [rozkręca się] Reputacja
  Oooo nie, jeszcze bardziej?????

  Nick:
  Treść:
  2022-06-22 20:22:27 [212.106.161.*] id:1642190  
  marek202222: Napisał postów [259], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Jak zwykle bzdury. A gdzie jest obiecany nowy inwestor we Wrzoskach?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-06-23 08:55:27 [31.0.34.*] id:1642228  
  wojtasoks: Napisał postów [9823], status [VIP] Reputacja
  Ostatni nabój w rewolwerze? Też na niego czekam. Nie wiem co, ale coś tam się buduje.