• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1452
  • Dodano: 2022-06-20 / 15:00
  • Komentarzy: 1

  Tragiczny bilans utonięć podczas długiego weekendu

  fot. iStock

  Seria utonięć w czasie długiego weekendu. Wysoka temperatura połączona z wodą zbierają swoje żniwo. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o rozsądek.

  W województwie wielkopolskim utonął 15-letni chłopak, który wskoczył do Jeziora Dominickiego z roweru wodnego. Śmiercią zakończyła się też kąpiel w tzw. zalewie kostkowickim 20-letniego mężczyzny. Na Lubelszczyźnie wyłowiono ciała trzech osób: 55-letniego wędkarza, poszukiwanego wcześniej 33-latka oraz mężczyzny, którego tożsamość nie jest jeszcze ustalona. W zalewie Czapielówka utonął 39-letni obywatel Ukrainy. Na plaży Hel-Bór wypłynęło też ciało 17-letniego Szymona, który zaginął kilka dni wcześniej w Jastarni.

  Niemal cała Polska śledziła również losy 7 osób, których jacht motorowy przewrócił się na Jeziorze Tałty na Mazurach. Sześć z nich zdołało się uratować. Na powierzchnię nie wypłynęła 8-latka, która - gdy doszło do tragedii - była w kabinie jachtu. Po intensywnych poszukiwaniu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu służby ratunkowe znalazły jej ciało pod wodą.

  RCB apeluje o rozsądek
  Na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina zasady bezpiecznego wypoczywania nad wodą. Z publikowanej grafiki wynika, że:

  - korzystając z kajaków, rowerów wodnych, łódek i jachtów, zawsze należy zakładać kapok, który pomoże nam unieść się na powierzchni wody w razie wypadku,

  - nie wolno skakać do wody w nieznanych sobie miejscach,

  - nie najlepszym pomysłem jest również wbieganie do wody, kiedy ciało jest rozgrzane słońcem,

  - pływanie na materacu to rozrywka, którą cieszyć się można tylko na brzegu jeziora, rzeki lub morza,

  - bezwzględnym zagrożeniem jest zażywanie kąpieli pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,

  - należy stosować się do poleceń ratowników wodnych.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-20 17:11:03 [89.69.135.*] id:1641973  
  czerstwy70: Napisał postów [2140], status [Szycha] Reputacja
  naturalna selekcja i tyle w temacie

  Nick:
  Treść: