• Dodano: 2022-06-18 / 04:00

Znamy wszystkie rozstrzygnięcia terytorialnego Pucharu Polski

(Fot. Opolski Związek Piłki Nożnej)

W wojewódzkich rozgrywkach mieliśmy sześć finałów

Znamy już wszystkie drużyny, które przystąpią do dalszej rywalizacji w Pucharze Polski w sezonie 2023/2024! W środku tygodnia rozegrano sześć finałów w sześciu regionach.

Największą sensacją na pewno było pojawienie się w finale w okręgu opolskim B-klasowego zespołu - LZS Grudzice, którzy po drodze pokonali kilka wyżej rozstawionych zespołów. W samym finale jednak musieli uznać wyższość Polonii Karłowice, która jest na dobrej do powrotu do ligi okręgowej, rezultatem 0:3.

Najciekawiej jednak było w okręgu Kędzierzyn-Koźle/Głubczyce, gdzie inny B-klasowiec - KS Żądło Sucha Psina, po rzutach karnych pokonał rezerwy Porawie Większyce. Po 120 minutach było 3:3, lecz już w samym konkursie więcej nerwów mieli gospodarze i to oni się cieszą awansem do dalszych rozgrywek.

Za to rezerwy innego klubu - Stali Brzeg, już miały trochę więcej szczęścia oraz skuteczności i wygrali swoje spotkanie z Widawą Wilków 2:1. Jedna bramka zadecydowała tylko o zwycięstwie w okręgu Strzelce Opolskie/Krapkowice, gdzie Stal Zawadzkie w 81 minucie po golu samobójczym zapewniło sobie awans do dalszej rundy w rywalizacji z Otmętem Krapkowice.

Ciekawie było również w Byczynie, gdzie miejscowy Hetman musiał uznać wyższość Piasta Gorzowa Śląskiego 2:3. Do deklasacji za to doszło w Szonowie, gdzie w derbach LKS-u lepsi okazali się być goście z Goświnowic.