• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 348
  • Dodano: 2022-06-17 / 15:27
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Monitoring GPS: idealne rozwiązanie w zarządzaniu flotą pojazdów

  Urządzenia śledzące w technologii GPS (Global Positioning System) umożliwiają użytkownikom, w tym menedżerom flot, monitorowanie i śledzenie pojazdów. Są to urządzenia przenośne, które mogą dostarczać dane w czasie rzeczywistym, takie jak lokalizacja i prędkość samochodu. Wszystkie zebrane informacje można przechowywać do późniejszego wykorzystania. Niektóre urządzenia śledzące GPS umożliwiają skonfigurowanie alertów w określonych sytuacjach, na przykład gdy kierowca zboczy ze swojej zwykłej trasy.

  Oto kilka powodów, dla których warto korzystać z samochodowego śledzenia GPS do zarządzania flotą samochodową.


  Większa wydajność firmy


  Lokalizatory GPS monitorują pojazdy, pomagając menedżerom flot uzyskać lepszą efektywność ich operacji. Jako menedżer floty musisz wiedzieć, gdzie znajdują się samochody. Dzięki zgromadzonym danym możesz podejmować decyzje, które jeszcze bardziej poprawią działanie i wydajność Twojej firmy.


  Na przykład prowadzisz firmę kurierską. Instalując urządzenia do śledzenia GPS i korzystając z narzędzi do śledzenia GPS, możesz zidentyfikować pojazd znajdujący się najbliżej określonej lokalizacji. W ten sposób możesz przypisać ten pojazd, aby jechał pod ten adres, aby odebrać lub dostarczyć paczkę. Już teraz widać ogromną różnicę ze względu na zaoszczędzony czas przy minimalnych kosztach paliwa.


  Możesz również wykorzystać zebrane dane, aby śledzić, ile wydajesz na kilometr i określić przychód na podstawie odległości. Jest to istotna informacja, ponieważ możesz porównywać zebrane dane, takie jak czasy przyjazdu, okresy postoju i przebyte odległości.  Monitoring GPS_idealne rozwiązanie w zarządzaniu flotą pojazdów2.jpg


  Lepsze standardy


  Jeśli jest jedna rzecz, którą menedżerowie flot uznają za skomplikowaną, to zgodność z przepisami. Ten konkretny obszar jest trudny do śledzenia, ponieważ nie można naprawdę poznać wydajności kierowcy bez pomocy urządzeń śledzących GPS. Instalacja narzędzi GPS zwiększa nie tylko rentowność i przychody firmy, ale także zwiększa bezpieczeństwo kierowców.


  Monitoring GPS a system e-TOLL


  System e-TOLL to rozwiązanie oparte na technologii pozycjonowania satelitarnego uruchomione 24 czerwca 2021 roku. Służy do elektronicznego poboru opłat na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA (Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad). Zastępuje dotychczasowy system viaTOLL, który został wyłączony 30 września 2021 roku.


  Należy uiszczać e-opłaty za przejazdy drogami płatnymi, jeśli pojazd:  • przekracza 3,5 tony,

  • w przypadku autobusów o dowolnej dopuszczalnej masie całkowitej z więcej niż 9 miejscami.


  Podsumowanie


  Używanie monitoringu GPS w celu zarządzania flotą pojazdów znacznie ułatwia zarządzanie pracą samochodów należących do firmy. Dobre lokalizatory GPS i funkcjonalna, intuicyjna aplikacja od certyfikowanego dostawcy - takiego jak Data System - pozwalają nie tylko korzystać z systemu e-TOLL, ale również wyraźnie poprawić efektywność floty pojazdów wchodzących w skład przedsiębiorstwa.  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".