• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 11517
  • Dodano: 2022-06-17 / 17:23
  • Komentarzy: 0

  Uroczyście odsłonięto nowy muzyczny mural w Opolu

  Dwa lata temu Opole ruszyło z projektem pod nazwą Szlak Opolskich Murali, na których uwieczniane są gwiazdy polskiej piosenki. Dziś doczekaliśmy się odsłonięcia trzeciej muzycznej postaci.


  Na ścianie kamienicy przy ul. Ściegiennego w Opolu namalowany został wizerunek pochodzącego z Opola, zmarłego niedawno (4 stycznia 2022), Andrzeja Nowaka z TSA i Złych Psów. Pierwszy mural - Anny Jantar powstał na ścianie kamienicy przy ulicy Rzemieślniczej, drugi - Krzysztofa Krawczyka na ścianie budynku stojącego w podwórzu pomiędzy ul. Krakowską a Młynówką. Wszystkie murale były odkrywane tuż przed rozpoczęciem Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki.

  Andrzej Nowak to gitarzysta kojarzony przez wiele lat z Opolem, dlatego temu artyście poświęcono trzeci muzyczny mural w Opolu. Muzykę, którą grał była bardziej ambitna. Bez wątpienia był niezwykle utalentowanym człowiekiem, kochał Opole i podkreślał wielokrotnie, że jest z Opola.

  Od początku zakładano, że każdy z muzycznych murali ma być inny, stąd tym razem dano szansę innemu artyście. Artysta wykonujący mural Andrzeja Nowaka brał udział na wykonanie projektu muralu o Krzysztofie Krawczyku, dlatego jego twórczość jest znana władzom miasta.

  Zdjęcie (1/24)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".