• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4774
  • Dodano: 2022-06-17 / 10:46
  • Komentarzy: 0

  Pożar obory w powiecie krapkowickim. W akcji 9 zastępów straży

  W nocy z czwartku na piątek służby zostały zaalarmowane o pożarze i częściowym zawaleniu się dachu stodoły w Krapkowicach. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej.


  W piątek 17 czerwca o godzinie 3:44 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze stodoły w Krapkowicach. W działaniach gaśniczych zaangażowanych było 9 zastępów straży pożarnej, w tym 3 z JRG PSP Krapkowice, po 2 z OSP KSRG Kórnica i OSP Rogów Opolski oraz po jednym z OSP Żużela i OSP Dąbrówka Górna.

  W wyniku pożaru, częściowemu zawaleniu uległ dach obory. Na tę chwilę nie są znane straty, które spowodował pożar - trwa ich szacowanie. Nie znamy również przyczyny pojawienia się ognia w stodole.

  Wczoraj, strażacy walczyli również ze skutkami burz i ulewnych deszczów, które przeszły nad Opolszczyzną. W sumie strażacy w województwie opolskim odnotowali 12 interwencji związanych z usuwaniem skutków burz.

  Zdarzenia dotyczyły głównie połamanych drzew i konarów na chodnikach, posesjach i ulicach oraz zabezpieczenia jednego uszkodzonego dachu na budynku gospodarczym. Na szczęście w wyniku zdarzeń nie odnotowano osób poszkodowanych.

  Zdjęcie (1/15)

  (Fot. KP PSP Krapkowice)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".