• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1764
  • Dodano: 2022-06-11 / 12:04
  • Komentarzy: 1

  Z nieczytelną wykresówką i bez legalizacji tachografu - miał wieźć dzieci

  Mamy ostatnie dni roku szkolnego, to ostatnia okazja na szkolne wycieczki. Jednakowo, za chwilę zaczną się wakacje, co wiąże się ze wzmożonym ruchem autokarów. Niestety autokary przewożące młodzież w dalszym ciągu jeżdżą niesprawne.


  Przejazd okazjonalny z nielegalizowanym tachografem oraz zupełnie nieczytelną wykresówką realizował kierowca udający się w środę 8 czerwca w trasę po dzieci i młodzież autobusem, który zatrzymali do kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu.

  W toku kontroli stwierdzono, że autobus oznakowany żółtymi tablicami ostrzegawczymi oznaczającymi przewóz zorganizowanej grupy dzieci do lat 18 w rzeczywistości nie przewoził dzieci. Ponadto stwierdzono, że tachograf zainstalowany w pojeździe nie posiada ważnego badania legalizacyjnego, a znajdująca się w nim wykresówka pozostawała w urządzeniu przez taki okres, że stała się do tego stopnia nieczytelna, że zawarte na niej dane zostały całkowicie utracone. Kierujący wyjaśnił, iż powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że na co dzień porusza się na liniach regularnych do 50 kilometrów.

  W efekcie kontroli przewoźnik zmuszony był podstawić inny autobus oraz wszczęto wobec niego postępowanie administracyjne, a na kierującego nałożono dwa mandaty karne. Kierującego pouczono również, że poruszanie się z tablicami wyróżniającymi oznaczającymi przejazd zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat, jest zabronione, gdy dzieci nie podróżują w pojeździe oraz poinformowano o prawidłowym rozmieszczeniu tych tablic.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. WITD Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-11 19:33:18 [89.67.142.*] id:1641396  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Ten pojazd pamięta początki gimnazjów w Polsce. Leciwa polska konstrukcja.

  Nick:
  Treść: