• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3278
  • Dodano: 2022-06-10 / 07:53
  • Komentarzy: 2

  Opolskie kąpieliska szykują się do rozpoczęcia sezonu

  Więcej piasku na plażach, dodatkowe atrakcje dla dzieci i gastronomia. Tego lata opolskie kąpieliska nastawiają się na tłumy i chcą wypaść jak najlepiej.


  Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a na opolskich kąpieliskach trwają prace, by na rozpoczęcie sezonu móc przyjąć jak najwięcej głodnych słońca opolan. Dobrą wiadomością jest to, że na kąpielisku Malina oraz Bolko pojawi się więcej gastronomii. Brak sklepów stacjonarnych w tamtych rejonach był prawdziwą bolączką korzystających z kąpieli opolan.

  - Na Kąpielisku Bolko zostanie dosypany piasek, z nowości będzie wydzierżawiony teren pod dmuchańca dla dzieci. Poza tym na kąpielisku pojawią się budka z lodami, mała gastronomia oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Na Kąpielisku Malina zostanie dosypany piasek oraz będzie wydzierżawiony teren pod gastronomię. Na Błękitnej Fali pojawi się mobilny wózek z lodami oraz zostanie odrestaurowany plac zabaw dla dzieci - wylicza Aleksandra Raś, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

  To nie wszystko. MOSiR ma już większość planów związanych z wakacyjnymi wydarzeniami na kąpieliskach. Nie zabraknie sportu i wydarzeń dla tych starszych i młodszych.

  - W ramach akcji Soczyste Lato na Basenie Letnim w lipcu i w sierpniu odbywać się będzie aqua zumba (soboty, godz.13) oraz animacje (niedziele, godz. 12-16). Planujemy również akcję Bezpieczne Wakacje (16 lipca, godz. 11-14) z zaprzyjaźnionymi służbami, podczas której można będzie m.in. nabyć wiedzę z udzielania pierwszej pomocy, bezpiecznych zachowań na kąpieliskach oraz zabezpieczenia domu przed wyjazdem na wakacje. W lipcu na Kąpielisku Bolko planowane jest Summer Beach Party - wydarzenie w egzotycznym stylu z latynoską muzyką i barmanem z bezalkoholowymi kolorowymi koktajlami. Ponadto podobnie jak w zeszłym roku dzięki współpracy z Fundacją Prosto z Serca na basenie letnim odbędzie się akcja, podczas której można będzie zbadać swoje znamiona skórne w ramach profilaktyki nowotworów skóry. W sierpniu rozgrywany będzie turniej siatkówki plażowej ECO Summer Cup we współpracy z ECO oraz KS Koniczyna - mówi Aleksandra Raś.

  Kąpieliska letnie będą oczywiście nadzorowane przez ratowników.

  Kąpieliska Bolko, Malina - ratownicy będą pilnować bezpieczeństwa od godz. 10:00 do 19:00 od poniedziałku do niedzieli

  Błękitna Fala - poniedziałek - piątek 10:00-19:00, sobota - niedziela 9:00-19:00

  Kąpielisko Bolko oraz Malina będą obsługiwać ratownicy z Ratownictwo Wodne Spółka z o.o. z Poznania.

  Basen Letni będą obsługiwać ratownicy MOSiR posiłkowani, tak jak w ubiegłym roku ratownikami z Ratownictwo Wodne Spółka z o.o. z Poznania.

  MOSiR przypomina mieszkańcom Opola, że kryta pływalnia Akwarium będzie nieczynna od 20 czerwca. - Dołożymy starań, aby jedna kryta pływalnia była dostępna dla mieszkańców przez cały okres wakacji - być może w ograniczonych godzinach funkcjonowania, co jest spowodowane mniejszym zainteresowaniem w tym czasie - słyszymy.

  Dodajmy, że sezon kąpielowy rozpoczyna się w Opolu wraz z początkiem wakacji, czyli 24 czerwca.

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-06-10 22:02:55 [83.22.8.*] id:1641343  
  kelob: Napisał postów [38], status [rozkręca się] Reputacja
  malinę będą czyścić plażowicze w wolnym czasie

  Nick:
  Treść:
  2022-06-10 08:43:15 [31.0.38.*] id:1641290  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Malinę na będą oczyszczać? Bo wygląda na bardzo zarośniętą.

  Nick:
  Treść: