• Dodano: 2022-05-30 / 11:57

Koniec wspaniałej serii MKS-u Kluczbork

(Fot. Piotr Mazurczak/MKS Kluczbork)

Trzy punkty za to zgarnęła Stal Brzeg.

Pogorszyła się sytuacja MKS-u Kluczbork w kontekście utrzymania się w 3 lidze. Mimo dobrej serii w poprzednich tygodniach, po porażce z Odrą Wodzisław 2:4 przewaga nad bezpieczną strefa wynosi tylko punkt.

Dla miejscowych źle się zaczęło już w 4 minucie, gdyż został podyktowany dla rywali rzut karny, który wykorzystał Artur Gać. Wystarczył kwadrans, a już było 1:1, a trafił Kacper Jóźwicki, który zrehabilitował się po tym jak to on sprokurował jedenastkę na początku spotkania. Niestety, Kluczborczanie nie dowieźli remisu do końca pierwszej połowy, gdyż na 2:1 strzelił Wojciech Wenglorz. W drugiej połowie MKS dostał dwa kolejne ciosy - najpierw na 3:1 podwyższył Błażej Czuban, a dobił następnie w 74 minucie Wiktor Plejak. Kluczborczanie potrafili odpowiedzieć na to tylko raz - wynik ustalił Adrian Błaszkiewicz.

Zdecydowanie lepiej poradził sobie Stal Brzeg, która po zwycięstwie z Karkonoszami Jelenia Góra 3:1 jest już prawie pewna utrzymania, gdyż ma 8 punktów przewagi nad strefą spadkową. Spotkanie praktycznie rozstrzygnęło się w pierwszych 30 minutach, gdyż po takim czasie było już 3:0 , po bramkach Jana Leończyka, Dominika Bronisławskiego oraz Damiana Celucha. W drugiej połowie miejscowi już zwolnili tempo meczu i dali sobie strzelić tylko raz - w 51 minucie wynik ustalił Mateusz Czerwiński.