• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3475
  • Dodano: 2022-05-30 / 11:11
  • Komentarzy: 3

  Święto "nie-wszystkich" dzieci w TOWU? CH Turawa Park przeprasza rodziców

  (Fot. CH Turawa Park)

  Centrum Handlowe Turawa Park zorganizowało weekendowe atrakcje dla dzieci. Rodzice byli w szoku, kiedy usłyszeli, że "polskie dzieci nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu". CH Turawa Park przeprasza i wyjaśnia to nieporozumienie.


  Warsztaty kreatywne, artystyczne malowanie buziek, strefa fotograficzna i konkurs! W miniony weekend Centrum Handlowe Turawa Park zapraszało na atrakcje dla wszystkich dzieci. Na miejscu okazało się, że niestety polskie dzieci były odsyłane "do domu", a uczestniczyć w wydarzeniu mogły tylko dzieci Uchodźców z Ukrainy.

  - Dlaczego w poście nie ma informacji dotyczącej tego, że atrakcje są organizowane tylko dla dzieci z Ukrainy ? Cóż za niemiła segregacja na miejscu ze strony organizatora! Szok i niedowierzanie, napiszcie jasno dla kogo jest organizowany event, a będzie mniej rozczarowanych rodzin z Polski - piszą internauci.

  - Też jestem z Ukrainy i bardzo mi przykro że moje dzieci które urodziły się w Polsce i mają polskie obywatelstwo nie mają dostępu - czytamy dalej.

  - Brak słów, jeśli trzeba było pomóc nikt nie pytał kto przynosi dary czy Polak czy Ukrainiec, ale jak są atrakcje dla dzieci nagle zrobili podział. Gratulacje dla organizatora - komentarzy jest mnóstwo..

  - A nie lepiej było pozwolić na udział też polskim dzieciom, żeby ukraińskie dzieci miały szanse się integrować a nie izolować? W sumie nie mam dzieci więc mi to lotto ale to chyba byłoby win-win dla wszystkich - piszą opolskie mamy.

  - Masakra... tylko tyle powiem, również się z tym spotkałam dzisiaj, że impreza jest dla ukraińskich dzieci... porażka CH Turawa Park.... Sama pomagałam ukraińskiej rodzinie a teraz JA w rodzinnym mieście spotkałam się z czymś takim... Nawet rodzina której pomagam była w szoku, że u nas takie szopki się organizuje... - czytamy.

  Centrum Handlowe pod swoim postem zostawiło wyjaśniający komentarz.

  "Dzień dobry, przepraszamy wszystkich, których dotknęła ta sytuacja. Impreza była przeznaczona dla wszystkich dzieci bez wyjątku!!! Jeżeli ktoś powiedział wam, że impreza jest tylko dla dzieci z Ukrainy, to była osobista inicjatywa i nic o niej nie wiedzieliśmy. Obecnie zajmujemy się tą sytuacją, aby zrozumieć, jak mogło do niej dojść i zapobiec jej powtórzeniu w przyszłości."

  Mimo wszystko zwróciliśmy się do CH Turawa Park o szersze odniesienie się do powyższej sytuacji. Na odpowiedź czekamy.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-30 13:45:21 [83.7.107.*] id:1640230  
  azam: Napisała postów [795], status [stały bywalec] Reputacja
  Lepsi i lepszejsi.............

  Nick:
  Treść:
  2022-05-30 12:03:48 [91.212.223.*] id:1640223  
  The Naturator: Napisał postów [2189], status [Szycha] Reputacja
  To co teraz? Będzie jeszcze raz od nowa?

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-05-30 12:14:02 [195.145.182.*] id:1640224  
  DonPedro69: Napisał postów [10299], status [VIP] Reputacja
  Powinno. Na koszt tej osoby, co zawiniła.