• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2656
  • Dodano: 2022-05-27 / 16:00
  • Komentarzy: 0

  Festiwal Opole 2022: zdyskwalifikowano dwóch artystów. Nie podołali regulaminowi

  (Fot. Archiwum)

  O nieprawidłowościach na listach Debiutów i Premier donosili po ich publikacji komentujący. Chodzi o rażące złamanie regulaminu przez wykonawców. Dwójka wykonawców zdyskwalifikowana z koncertów na festiwalu w Opolu 2022.


  TVP ogłosiło listę finalistów, którzy zaśpiewają w kategorii Debiuty oraz Premiery. Dwie pozycje nie sprostały regulaminowi, a komisja konkursowa zwróciła uwagę na nieścisłości dopiero po reakcji mediów. Dwie osoby zostały zdyskwalifikowane.

  Według regulaminu piosenki zgłaszane w koncercie Debiutów i Premier nie mogły być wykonywane oraz odtwarzane publiczne przed 31 grudnia 2021 roku. Doszukano się, iż Janusz Radek z "Nie chcę ciebie dzisiaj zapomnieć" (Premiery) i zespół Zmieszani z "Na wspak" (Debiuty) upublicznili utwory właśnie przed końcem zeszłego roku.

  Janusz Radek nie skomentował decyzji Rady Artystycznej. Z kolei członek zespołu Zmieszani opublikował obszerny komentarz w mediach społecznościowych.

  - "W dniu dzisiejszym dostaliśmy smutny telefon, od smutnego pana z szacownej Rada Programowej powyższego festiwalu z komunikatem, że nasz zespół ZMIESZANI został zdyskwalifikowany w tegorocznym finale Debiutów i nie wystąpi. Niestety komisja dotarła do tajemniczych źródeł i uznała nas za nie-debiutantów, albowiem nasz kawałek nagrany w innym składzie w okresie pandemii, pokazał się na naszych profilach już w zeszłym roku! Tym samym uznano, że jesteśmy już prawdziwą legendą rocka i nie możemy wystąpić w roli debiutanta. Stało się to tydzień po tym, jak szacowna komisja wybrała naszą piosenkę spośród setek zgłoszonych kawałków, potwierdziła udział, umówiła na wszystkie możliwe próby i przede wszystkim dmuchnęła silnym wiatrem w nasze żagle" - brzmiała treść opublikowana na Facebooku przez perkusistę zespołu, Romana Gąsiorowskiego (post został usunięty).

  W niedzielę 22 maja rozstrzygnięto finał "Szansy na sukces", dzięki któremu poznaliśmy 10. wykonawcę konkursu "Debiuty". Możliwość zaprezentowania się na festiwalu w Opolu dostał Wiktor Kowalski.

  Lista uczestników w konkursie Debiuty:

  1. KAJA GNIECIOSZEK - "Głowa do góry"
  2. MARIE - "Babyhands"
  3. MAGDALENA MEG KRZEMIEŃ - "Od dzisiaj"
  4. WERONIKA SZYMAŃSKA - "Pióra"
  5. BASIA GĄSIENICA GIEWONT - "Nie bede"
  6. ANNA HNATOWICZ - "Naucz mnie żyć od nowa"
  7. AMELIA DUBANOWSKA - "Ortygia", laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
  8. FRANCISZEK BARNOWSKI - laureat "Szansy na sukces"
  9. WIKTOR KOWALSKI - laureat "Szansy na sukces" z dnia 22.05.2022
  10. SSKJEGG - "Odżyję", laureaci konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu

  Lista uczestników w konkursie Premiery:

  1. SONIA MASELIK - "Tylko tu"
  2. FILIP LATO - "Lepiej mieć"
  3. STANISŁAWA CELIŃSKA - "Przytul"
  4. MARIEN - "Sama"
  5. WOJTEK CUGOWSKI - "Znowu będziemy się śmiać"
  6. CHEMIA - "Jednak jesteś"
  7. ANKA - "Z każdą chwilą złą"
  8. BARTAS SZYMONIAK - "Kochać naprawdę"
  9. KAROLINA LIZER - "Czysta woda"
  10. SABINA SZEWCZYK - "Arkadia"
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".