• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 822
  • Dodano: 2022-05-24 / 09:27
  • Komentarzy: 0

  Stal zwycięska, MKS na remis

  (Fot. FB/Stal Brzeg)

  Przedstawiciele Opolszczyzny nadal kontynuują swoje passy bez porażki

  Kolejne dobre spotkania w wykonaniu MKS-u Kluczbork i Stali Brzeg. Zarówno jedna, jak i druga drużyna zdobyła cenne punkty (w przypadku Kluczborka punkt), zbliżające obie ekipy to utrzymania.

  Znacznie trudniejsze zadanie miała pierwsza z wymienionych drużyn, która mierzyła się z vice-liderem tabeli, Polonią Bytom. Podopieczni Tomasza Chatkiewicza zremisowali z klubem z Górnego Śląska 1:1, mimo tego, że dostali bramkę "do szatni", strzeloną przez Michał Nagrodzki. Wynik ustalił w 55 minucie Adrian Błaszkiewicz i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

  Komplet oczek za to zdobyła Stal Brzeg, ale po prawdziwym rollercoasterze. Brzeżanie rywalizowali z rezerwami ekstraklasowego Górnika Zabrze i tak jak MKS-owi - rywale wpakowali piłkę do bramki do szatni, za sprawą Alana Lubaskiego. W 65 minucie mogło być już 2:0, ale rzut karny nie wykorzystał Korbecki, po obronie Stitou i to natchnęło gości do walki i już 120 sekund później Marcin Wdowiak wyrównał stan meczu. Bohaterem Stali został Dominik Bronisławski, który płaskim strzałem zapewnił trzy punkty gościom.

  Polonia Bytom - MKS Kluczbork 1:1
  Michał Nagrodzki 45' - Adrian Błaszkiewicz 55'
  Górnik II Zabrze - Stal Brzeg 1:2
  Alan Lubaski 45' - Marcin Wdowiak 67', Dominik Bronisławski 89'  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".