Stal zwycięska, MKS na remis

(Fot. FB/Stal Brzeg)

Przedstawiciele Opolszczyzny nadal kontynuują swoje passy bez porażki

Kolejne dobre spotkania w wykonaniu MKS-u Kluczbork i Stali Brzeg. Zarówno jedna, jak i druga drużyna zdobyła cenne punkty (w przypadku Kluczborka punkt), zbliżające obie ekipy to utrzymania.

Znacznie trudniejsze zadanie miała pierwsza z wymienionych drużyn, która mierzyła się z vice-liderem tabeli, Polonią Bytom. Podopieczni Tomasza Chatkiewicza zremisowali z klubem z Górnego Śląska 1:1, mimo tego, że dostali bramkę "do szatni", strzeloną przez Michał Nagrodzki. Wynik ustalił w 55 minucie Adrian Błaszkiewicz i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Komplet oczek za to zdobyła Stal Brzeg, ale po prawdziwym rollercoasterze. Brzeżanie rywalizowali z rezerwami ekstraklasowego Górnika Zabrze i tak jak MKS-owi - rywale wpakowali piłkę do bramki do szatni, za sprawą Alana Lubaskiego. W 65 minucie mogło być już 2:0, ale rzut karny nie wykorzystał Korbecki, po obronie Stitou i to natchnęło gości do walki i już 120 sekund później Marcin Wdowiak wyrównał stan meczu. Bohaterem Stali został Dominik Bronisławski, który płaskim strzałem zapewnił trzy punkty gościom.

Polonia Bytom - MKS Kluczbork 1:1