• Wyświetleń: 1358
    • Dodano: 2022-05-22 / 19:11

Odra przegrywa w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej

Opolanie ulegli przy Oleskiej z Resovią Rzeszów

Nie tak miało wyglądać pożegnanie z kibicami przed wyjazdem do Kielc. W finałowej kolejce Fortuny 1 Ligi, Odra Opole przegrała z Resovią Rzeszów 0:3

Na usprawiedliwienie Opolan może oczywiście uznać fakt, że wyszli drugim garniturem, gdyż trener Piotr Plewnia dał odpocząć przed rywalizacją z Koroną Kielce, a piąte miejsce w tabeli Odra miała zagwarantowane, nawet w przypadku przegranej.

Pierwszą bramkę Rzeszowianie strzelili już w dziewiątej minucie, gdzie Karol Chuchro po błędzie obrony Opolan, skierował piłkę głową do bramki strzeżonej przez Błażej Sapielaka. W 30 minucie było już 2:0 dla gości, a wynik podwyższył kapitan gości, Dawid Kubowicz. Opolanie ani razu nie zagrozili poważnie bramce Resovii i do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie Odra była dłużej przy piłce, lecz nie miała pomysłu na rozbrojenie defensywy rywali, a co więcej, w 68 minucie dublet ustrzelił Chuchro. Co ciekawe, Rzeszowianie wszystkie trzy bramki strzelili głową. Ostatecznie Opolanom nie udało się zdobyć choć bramki kontaktowej i musieli uznać wyższość rywali przy Oleskiej 0:3, lecz mamy nadzieję, że to Odra będzie się cieszyć z wygranej już w najbliższy czwartek.

Odra Opole - Resovia Rzeszów 0:3 (0:2)
    Chuchro 9′, 68′, Kubowicz 30′

Odra Opole: Sapielak (M)- Kędziora, Kostrzycki, Tkocz (M) (Petrak 66′)- Klimek (M) (Szrek 46′)Pawlik (Paszkowski 80′), Hreben, Maćkowiak (M), Nowak (Sauczek 46′), Janus, Żak (Piech 66′)

Trener: Piotr Plewnia

Resovia : Łakota - Mikulec, Kubowicz, Wasiluk, Hilbrycht (Krasa 65′), Wróbel, Adamski (Myszka 85′), Jaroch (Pietraszkiewicz 75′) , Chuchro, Eizenchart (Ostrowski 85′) , Strózik (Antonik 75)

Trener: Dawid Kroczek

Więcej zdjęć

2022-05-23 05:53:13 [165.225.72.*] id:1639619
    dontomasso: Napisał postów [4236], status [VIP] Reputacja
    cienkie bolki. graja jak nigdy a wynik jak zawsze. rozebrac, zaorac ten ich stadion i buraki posiac.

2022-05-22 21:34:16 [80.49.200.*] id:1639608
    tarantula76: Napisał postów [49], status [rozkręca się] Reputacja
    Zaznaczam, nie jestem entuzjastą piłki kopanej, ale tak sobie myślę, że jak już będzie ten nowy stadion za 20 milionów (jeśli utrzyma się w tej kwocie), to nasi kopacze pokażą na co ich naprawdę stać. Całej Polsce, co tam, Europie szczęki opadną. A co, Nie stać nas?