• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1350
  • Dodano: 2022-05-23 / 10:25
  • Komentarzy: 0

  Zmiany dla turystów lecących do Grecji

  (Fot. Dżacheć)

  Grecja, zgodnie z zapowiedziami rządu, od 1 czerwca poluzuje wymagania dotyczące noszenia maseczek. Oznacza to, że nie będziemy musieli ich wkładać zarówno w samolocie, jak i podczas zwiedzania Grecji.


  Na początku marca br. Grecja zniosła wymóg noszenia maseczek w restauracjach, barach i klubach nocnych.

  Agencja Unii Europejskiej do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) na początku maja br. opublikowały aktualizację środków bezpieczeństwa w związku z COVID-19, które dotyczą podróży lotniczych. Zgodnie z nią, od 16 maja zrezygnowano z zalecenia obowiązkowego noszenia maseczek na lotniskach i na pokładzie samolotu. Jednocześnie zaznaczono, że maseczka nadal "jest jednym z najlepszych zabezpieczeń przed transmisją wirusa COVID-19".

  - Obowiązkowe noszenie maseczek pozostanie w szpitalach, domach opieki i środkach transportu miejskiego, takich jak autobusy, metro i tramwaje - powiedział w środę minister zdrowia Thanos Plevris. Decyzja dotycząca pasażerów promów ma zostać ogłoszona w tym tygodniu.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".