• Wyświetleń: 674
    • Dodano: 2022-05-19 / 08:50

Akademicy z Opola bez medalu

Koszykarze Weegree ulegli Kotwicy Kołobrzeg sześcioma punktami.

Kotwica za mocna u siebie. Koszykarze Weegree AZS Politechnika Opolska, musieli uznać wyższość rywali znad morza 69:63 i w ostatecznym rozrachunku w dwumeczu o brąz ulegli pięcioma punktami.

Spotkanie zaczęło się od efektownej trójki w wykonaniu gospodarzy i na to jeszcze Opolanie potrafili jeszcze odpowiedzieć, lecz im dłużej trwała ta kwarta, tym więcej problemów miała defensywa gości, szczególnie w końcówce i po otwierających 10 minutach przegrywali ośmioma oczkami. Początek wyglądał za to w ich wykonaniu znakomicie, gdyż zbliżyli się na dwa punkty, lecz ponownie z każdą dalszą minutą tracili dystans, ostatecznie w połowie spotkania przegrywając 26:37.

Po zmianie stron Opolanie próbowali doścignąć rywali, lecz Ci długo zatrzymywali opór gości i trzecią kwartę Opolanie zamknęli trójką, czym stworzyli sobie realną szanse na odrobienie wyniku w finałowej odsłonie. Weegree szukało swoich szans w rzutach za trzy i udało się w pewnym momencie doścignąć Kotwicę (60:60), lecz końcówka należała do gospodarzy, którzy ostatecznie pokonali Weegree 69:63 i mogli cieszyć się z brązowego medalu, a dla Opolan czwarte miejsce to i tak historyczny wynik, choć po dobrej grze w fazie zasadniczej, apetyty były większe.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - Weegree AZS Politechnika Opolska 69:63 (23:15, 14:11, 13:22, 19:15)

Kotwica: Kurpisz 18 (14 zb.), Nelson 14, Pieloch 15, Śmigielski 15, Kowalenko 6, Itrich 0, Jakubiak 0, Kutta 0, Wieczorek 0.

AZS Politechnika: Kaczmarzyk 14, Rutkowski 12, Kobel 11, Kiwilsza 10, Krefft 6 (10 zb.), Piszczatowski 4, Jodłowski 3, Kapuściński 3, Skiba 0.