• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2392
  • Dodano: 2022-05-18 / 20:37
  • Komentarzy: 2

  Samochód jak bomba. To miała być zemsta na byłej dziewczynie

  (Fot.policja )

  W volvo policjanci znaleźli m.in. baniaki z benzyną i pojemnik z prochem. Tak 39-letni mężczyzna chciał się zemścić na byłej partnerce.

  Kiedy przeszukano samochód, mundurowi znaleźli w nim krótką broń, magazynki do pistoletu załadowane pociskami, nóż sprężynowy, maczetę, paralizator, cztery woreczki strunowe wraz ze sproszkowaną białą substancją oraz dwa baniaki z benzyną. Za fotelem pasażera znajdował się pojemnik. Miał to być ładunek wybuchowy wypełniony prochem.

  Do rozminowania osobowego volvo trzeba było wezwać Sekcję Minersko-Pirotechniczną Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Zanim jednak specjaliści przystąpili do akcji, ewakuowano mieszkańców okolicznych domów.

  Kilka dni temu do komisariatu zgłosiła się przerażona 39-latka. I opowiedziała, co sie wydarzyło.

  - Z wyjaśnień pokrzywdzonej wynikało, że gdy jechała przez miasto, w pewnym momencie wyprzedził ją srebrny samochód, którego kierowca nagle zahamował, stanął w poprzek drogi, uniemożliwiając jej przejazd. Gdy kobieta się zatrzymała ze srebrnego pojazdu, wysiadł 39-latek, jej były chłopak, z którym nie spotykała się już od dawna, stanął przed samochodem i wymierzył w jej kierunku przedmiot przypominający broń palną, wykonując gest przeładowywania broni - relacjonuje policja.

  Kobieta wtuliła głowę w ramiona i szybko odjechała. I zgłosiła się na policję.
  Kryminalni zaczęli szukać mężczyzny. Wiedzieli, że muszą namierzyć 39-latka, który wcześniej był związany z poszkodowaną. Najpierw znaleziono jego volvo. Dwie godziny później mężczyzna był już w rękach policji.
  Na przeszukaniu i rozbrojeniu samochodu się nie zakończyło. W domu 39-latka znaleziono części do budowy pistoletów, amunicję ostrą oraz inne przedmioty, które mogły być pomocne w konstruowaniu ładunków wybuchowych. Policjanci znaleźli również środki odurzające. Ustalili także, że mężczyzna eksperymentował, próbując stworzyć bomby z petard i pocisków.

  - Zatrzymany 39-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych, posiadania środków odurzających oraz posiadania i przetwarzania substancji wybuchowych. Za te przestępstwa według Kodeksu karnego grozi kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności - dodaje policja.


  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-19 09:24:14 [91.212.223.*] id:1639382  
  The Naturator: Napisał postów [2189], status [Szycha] Reputacja
  Jego kurtka wygląda jakby przeżyła już nie jeden wybuch.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-05-19 10:38:16 [90.156.124.*] id:1639387  
  siostra_brygida: Napisała postów [47912], status [VIP] Reputacja
  Całe szczęście, że to nie opolskie. U nas ludzie w miarę normalni...