• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1853
  • Dodano: 2022-05-16 / 15:18
  • Komentarzy: 0

  Bieg na 3 dystansach w 77. rocznicę powstania OKS Odra Opole

  (Fot. Dżacheć)

  W rocznicę powstania Opolskiego Klubu Sportowego "Odra" Opole znów będziemy biegać. Bieg jest fantastyczną okazją do uczczenia rocznicy powstania klubu.


  W dniu 16 czerwca 1945 r. do życia powołany został Opolski Klub Sportowy "Odra" Opole - przez lata wielosekcyjny klub sportowy, najbardziej zasłużony klub piłkarski Opolszczyzny, wieloletni jej reprezentant na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Pierwszą imprezą zorganizowaną przez klub był bieg uliczny. W dniu 16.06.2022 roku Stowarzyszenie "Jedna Odra" wraz z Klubem Biegowym Odra Opole przy wsparciu OKS Odra Opole oraz MOSIR po raz pierwszy zorganizuje rocznicowy bieg Odry Opole.

  - Wczoraj Odra wywalczyła na boisku awans do baraży, więc to okazja do dodatkowego świętowania. Możemy być wśród najlepszych w Polsce, a dzięki pięknej tradycji klubu, zorganizowany będzie bieg. Sam chętnie przebiegnę któryś z dystansów, a do zabawy zapraszam wszystkich mieszkańców Opola, bo sport to zdrowie - mówi prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  - Pamiętamy, że Odra Opole to klub wielosekcyjny. Pierwsza impreza była właśnie biegowa. Chcemy uczcić rocznicę biegając, bo masa ludzi biega. W swoich siłach mamy Opolski Klub Biegowy Odra Opole, którego członkowie promują zdrowy tryb życia. Bieg odbędzie się na 3 dystansach i będzie miał charakter rodzinny i rekreacyjny - mówi Tomasz Lisiński, prezes OKS Odra Opole.

  Albert Ogiolda, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole cieszy się, że niebiesko-czerwona rodzina cały czas się powiększa. - Gramy wszyscy do jednej bramki i ta bramka jest coraz bliżej. To będą 3 biegi, najdłuższe na dystansie 10 km, drugi na 5 kilometrów i znany z naszych inicjatyw dystans rodzinny liczący 1945 metrów dedykowany dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tej imprezie - słyszymy.

  Klub Biegowy Odra Opole zapewnia, że przygotuje chętnych do tego wydarzenia na specjalnych treningach. Warto w tym temacie zaobserwować Fanpage drużyny

  Zapisy na bieg prowadzi zmierzymyczas.pl - Zapisz się
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".