• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1006
  • Dodano: 2022-05-16 / 14:15
  • Komentarzy: 0

  Policjanci zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnym kierowcom

  (Fot. KPP Kędzierzyn Koźle)

  Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy dwóm nieodpowiedzialnym kierującym. 37 i 45-latek na obowiązującej "pięćdziesiątce" jechali kolejno 105 i 103 km/h. Apelujemy o rozsądek i rozwagę - droga to nie tor wyścigowy.

  Nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pomimo licznych apeli wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów i znaków drogowych określających dopuszczalne prędkości. Aby eliminować niebezpieczne zachowania i brawurę na drogach, policjanci sprawdzają czy kierowcy stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

  13 maja, mundurowi z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy za zbyt szybką jazdę stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

  Pierwszy z nich, 37-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Kierowca, na obowiązującej "pięćdziesiątce" rozpędził swoje audi do 105 km/h. Za znaczne przekroczenie prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

  Natomiast drugiego miłośnika szybkiej jazdy policjanci "zmierzyli" na drodze krajowej nr 40 w Pokrzywnicy, gdzie dopuszczalna prędkość to 50 km/h. Mieszkaniec naszego powiatu jechał citroenem z prędkością 103 km/h. 45-latek również został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 złotych i 10 punktami karnymi.

  Piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażliwość mundurowych. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo nas wszystkich.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".