• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1711
  • Dodano: 2022-05-16 / 10:46
  • Komentarzy: 2

  Nowe wejście główne do szpitala USK gotowe

  (Fot. Dżacheć)

  W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu dobiega końca remont wejścia głównego i holu głównego. Od poniedziałku 16 maja uruchomione zostało nowe wejście główne z nową pochylnią.  To wejście znajdujące się przy parkingu, a prowadzące na oddziały, do poradni specjalistycznych, laboratorium, Zakładu Diagnostyki Obrazowej oraz administracji. Obok drzwi wejściowych ustawiono wiatę rowerową. W holu głównym po remoncie wydzielono pomieszczenia na Centralną Rejestrację, toalety, kiosk spożywczy.

  Do czasu przeniesienia rejestracji w miejsce docelowe znajduje się ona w tymczasowych niebieskim pawilonie przed szpitalem. Wejście do nich prowadzi przez biały namiot.

  W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu trwa ponadto wyposażanie pomieszczeń miejskiej przychodni POZ, powstającej na terenie USK. Jak podała Brygida Manhart-Gołyga, członek zarządu spółki Centrum Zdrowia w Opolu, trwa organizacja funkcjonowania nowej przychodni. - Mamy kupiony cały sprzęt. Poszukujemy lekarzy, pielęgniarek, rejestratorek. Na początek będzie tu pracowało ok. 10 osób - poinformowała członek zarządu miejskiej spółki i wyjaśniła, że miasto wydało na ten cel ok. 2 mln zł, z czego 1,5 mln zł kosztował remont.

  Przychodnia powstanie w budynku D USK, w sąsiedztwie modernizowanego właśnie holu głównego, w którym znajdą się m.in. nowoczesna rejestracja centralna i punkt informacyjny. Przeprowadzono też gruntowny remont wejścia głównego do szpitala. Powstała nowa pochylnia dla wózków i osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Z pochylni będą korzystać zarówno pacjenci USK jak i POZ.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-16 13:46:30 [185.11.108.*] id:1639103  
  [moderacja]: Napisała postów [418], status [pismak] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  2022-05-16 11:27:35 [91.236.172.*] id:1639098  
  Maksymilian077: Napisał postów [214], status [wyjadacz] Reputacja
  Pani redaktor tam są osoby bez maseczek!!! Zgłoście ich na policję! xD

  Nick:
  Treść: