• Dodano: 2022-05-15 / 21:00
    • Komentarzy: 5

Opolanie pewni gry w barażach!

Odra efektownie pokonała ŁKS 4:0.

Cel zrealizowany! Odra Opole, kolejkę przed końcem fazy zasadniczej zapewniła sobie udział w barażach o grę w PKO BP Ekstraklasie. Stało się to po przekonującym zwycięstwie z ŁKS-em Łódź na wyjeździe oraz sprzyjających dla Opolan wynikach w pozostałych spotkaniach.

Mecz w Łodzi od początku toczył się pod dyktando gości - gospodarze, nawet nie wyprowadzili pół akcji, a już przegrywali 0:2, gdyż najpierw świetną wrzutkę wykorzystał Łukasz Kędziora, a w 10 minucie trafił Dawid Czapliński, a w dodatku to Odra tworzyła sobie kolejne sytuację, lecz bez skutku i do przerwy prowadzili 2:0.

Po przerwie dublet w przeciągu sześciu minut zdobył Tomas Mikinic. Co ciekawe, dwukrotnie stało się to po trafieniach... z rzutu karnego. ŁKS na domiar złego kończył mecz w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce Oskara Koprowskiego. Po końcowym gwizdku, Odra Opole mogła się cieszyć z pewnej fazy play-off, w której zmierzą się z Koroną Kielce, którą podopieczni Piotra Plewni pokonali przed tygodniem przy Oleskiej 3:1.

33. kolejka Fortuna 1 Ligi, niedziela 15.05.2022 r., godz. 18:00
    ŁKS Łódź - Odra Opole 0:4 (0:2)
    Kędziora 8′, Czapliński 10′, Mikinic 60′(rzut karny) 65′(rzut karny)

ŁKS: Kozioł - Bąkowicz (Kowalczyk 46′), Dąbrowski, Koprowski, Klimczak, Rozwandowicz (Tosik 46′), Wolski (Dankowski 46′), Pirula, Trąbka, Janczukowicz (Moreno 75′), Radaszkiewicz (Juric 75′)
    Rezerwowi: Arndt, Monsalve, Corral, Marciniak.
    Trener Marcin Pogorzała

Odra Opole: Sapielak (M)- Żemło (Tkocz 68′), Kostrzycki, Kędziora - Szrek, Niziołek (K), Trojak (Hreben 82′), Klimek (M) Mikinic (Wróbel 80′), Nowak (Janus 82′), Czapliński (Żak 80′).
    Rezerwowi: Kuchta, Kamiński, Maćkowiak (M), Sauczek