Znakomite spotkania w wykonaniu Stali i MKS-u!

(Fot. Piotr Mazurczal/MKS Kluczbork)

Obie ekipy pewnie pokonały swoich rywali i awansowały w ligowej tabeli.

Znakomita 29 kolejka w wykonaniu przedstawicieli Opolszczyzny w 3 lidze! Zarówno Stal Brzeg, jak i MKS Kluczbork, znakomicie spisały się w swoich domowych spotkaniach i oddaliły się znacznie od strefy spadkowej.

Szczególnie godna uwagi była postawa tych drugich, którzy rozbili Foto-Higienę Gać aż 5:0. Goście nie byli w stanie zagrozić nawet przez chwilę świetnie dysponowanym gospodarzom, którzy wynik otworzyli w 12 minucie po bramce Kacpra Jóźwickiego. Asystę zaliczył przy tym świetny tego dnia Marcin Przybylski, który niedługo później dołożył do tego pięknie trafienie, ustalając wynik pierwszej połowy na 2:0, a następnie kompletując dublet 63 minucie. Kilka chwil później, kapitan drużyny Lucjan Zieliński podwyższył prowadzenie, a następnie w końcówce spotkania ustalił wynik na 5:0.

Także pewnie, choć nie tak efektownie wygrał Stal Brzeg, który 3:0 pokonał Carinę Gubin, zaczynając strzelanie jeszcze wcześniej niż gracze w Kluczborku, bo w 8 minucie, a dokładnie zrobił to Michał Sypek. Przez pierwszą połowę, Brzeżanie kontrolowali przebieg meczu, lecz nie podwyższyli swojego prowadzenia. Uczynili to w drugiej części gry i to mimo zwiększonego naporu gości - najpierw po indywidualnej akcji bramkę zdobył Dominik Bronisławski, a wynik w samej końcówce na 3:0 ustalił Marcin Niemczyk.