• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8129
  • Dodano: 2022-05-13 / 17:25
  • Komentarzy: 0

  Za nami Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Opolu

  13 maja 2022 roku komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak wziął udział w Wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opolu. W uroczystości wzięli udział także minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk, sekretarz stanu w Ministerstwie Turystyki i Dziedzictwa Narodowego Szymon Giżyński oraz inni ważni zebrani goście.


  - Zdaliśmy egzamin nie tylko z ratownictwa ale z tego, że po prostu jesteśmy dobrymi ludźmi (...) Druhom Ochotnikom kłaniam się nisko, jesteście naszymi braćmi w służbie, bo bez Was nie moglibyśmy dokonać tego, co dokonaliśmy przez kilkadziesiąt lat, a wyzwań jest wachlarz, bez końca - powiedział komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak podczas przemówienia.

  Podczas uroczystości zostały wręczone medale za Długoletnią Służbę, odznaczenia Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz dyplomy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej dla zasłużonych funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Wyjątkowym elementem były również wręczone medale z okazji 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

  Obecni podczas uroczystości komendanci powiatowi PSP z województwa opolskiego otrzymali z rąk komendanta głównego PSP oraz st. bryg. Krzysztofa Kędryka opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP, Sławomira Kłosowskiego wojewody opolskiego, Aleksandry Drescher prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu, akty przekazania pojazdów pożarniczych tj.:

  - KP PSP w Brzegu

  - KP PSP w Głubczycach

  - KP PSP w Kluczborku

  - KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu

  - KP PSP w Nysie

  - KM PSP w Opolu.

  Przekazane pojazdy pożarnicze zostały poświęcone przez opolskiego kapelana strażaków księdza Tomasza Józkowicza.

  Zdjęcie (1/29)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".