• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1673
  • Dodano: 2022-05-12 / 08:31
  • Komentarzy: 0

  Nietrzeźwy kierowca prowadził autobus szkolny z dziećmi!

  (Fot. WITD Opole)

  Dzięki przypadkowej kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wyszło na jaw, że autobus szkolny był prowadzony przez pijanego kierowcę.


  Do kontroli autobusu szkolnego doszło w środę 11 maja w Namysłowie, nie była ona planowana.

  Kontrola przeprowadzona przez inspektorów z byczyńskiego oddziału Inspektoratu, kontrola autobusu ujawniła, że jego kierowca spożywał wcześniej alkohol.

  - Jak ustalono podczas kontroli, kierowca chwilę wcześniej rozwoził dzieci do szkół w okolicach Namysłowa a w chwili kontroli szykował się do wyjazdu w kolejną trasę na linii regularnej. Inspektorzy po wejściu do autobusu wyczuli zapach alkoholu. Po sprawdzeniu kierowcy testerem trzeźwości okazało się, że kierowca spożył alkohol. Na miejsce kontroli wezwano patrol Policji, który po przeprowadzeniu badania na trzeźwość, jednoznacznie potwierdził, że kierowca jest po spożyciu alkoholu. Policja zatrzymała kierowcę do dalszych czynności wyjaśniających - informuje opolski oddział WITD.

  Czynności wyjaśniające prowadzi namysłowska policja.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".