• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3518
  • Dodano: 2022-05-10 / 10:03
  • Komentarzy: 1

  Studencka wiosna już za kilka dni. Uczelnie podały program Piastonaliów

  (Fot. Dżacheć)

  (Materiały organizatora)

  Koncerty, kino plenerowe, samochodowe, wyścig smoczych łodzi, zawody e-sportowe oraz rajd motocyklowy - to skrót programu tegorocznych Piastonaliów na Politechnice Opolskiej. Program podał również samorząd studencki Uniwersytetu Opolskiego. - "Niechcic run", koncerty i wiele atrakcji już w przyszłym tygodniu.


  Kolorowo, gwarno, tłoczno i głośno robi się w Opolu, kiedy we władanie biorą je studenci. A dzieje się tak raz w roku, podczas majowych Piastonaliów. Studencka brać na kilka dni opanowuje wtedy miasto, w którym bawi się za dnia i całe noce. Jak co roku, moc atrakcji przygotowałą Politechnika Opolska i Uniwersytet Opolski. Piastonalia w tym roku odbędą się w daniach 16-21 maja. Najpierw w ramach Uniwersytetu, następnie Politechniki.

  Nie zabraknie sportu. Studenci przygotowali...Orlikonalia. Zmagania z udziałem sześciu drużyn odbędą się 16 maja od godziny 11.00 na boisku Uniwersytetu Opolskiego przy ul. Czaplaka. Kolejnego dnia o tej samej porze rozpocznie się... "Niechcic run" czyli zawody z cyklu Tower Running.

  Piastonalia to przede wszystkim zabawa na koncertach. Na pierwszy ogień zaplanowano wieczór klubowy. 17 maja na kampusie Uniwersytetu Opolskiego pojawi się Baranovski, Jarecki oraz Vito Bambino. Dzień później, 18 maja zagrają Zbuku, donGURALesko i Guzior. Następnego dnia czyli 19 maja na błoniach PO także królował będzie hip hop, a wystąpią Tede, Paluch i Smolasty, a jako suport Zaczarowany Dorożkarz. W piątek natomiast pojawią się tam popularne zespoły rockowe: Big Cyc, Happysad oraz Nocny Kochanek. Warto mieć na uwadze, iż w międzyczasie na publiczność czeka wiele niespodzianek: jak choćby konkursy z nagrodami (w tym pobyt w Chorwacji). Warto także dodać, iż na terenie kampusu stanie wesołe miasteczko.

  Nowością są zaplanowane na sobotę 21 maja zawody e-sportowe w League of Legends. Tego dnia również odbędzie się rajd motocyklowy z rektorem Politechniki Opolskiej. Start o godz. 11 z drugiego kampusu, tym razem trasa będzie biegła po historycznych, zapomnianych miejscach na Opolszczyźnie. Ten czas zakończy kino samochodowe na drugim kampusie z pokazem najlepszego polskiego filmu minionego roku pt. "Moje wspaniałe życie".

  Nie zabraknie też Żakinady, która wystartuje 18 maja. Korowód przebranych studentów wystartuje z pierwszego kampusu politechniki na ul. Mikołajczyka, przejdzie przez kampus Uniwersytetu Opolskiego po przystań na Odrze, gdzie studenci odbiorą klucze od miasta. Tam na nich czeka widowiskowy wyścig smoczych łodzi, a wieczorem kino plenerowe: przy Łączniku na pierwszym kampusie będzie można zobaczyć polski film (z angielskimi napisami dla zagranicznych studentów) "Każdy ma swoje lato".

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-10 12:46:44 [217.173.193.*] id:1638721  
  24mikol: Napisał postów [1151], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Wesołe miasteczko? Chętnie zobaczę zdjęcia jak się wbijają w foteliki.

  Nick:
  Treść: