• Autor: News4media
  • Wyświetleń: 6010
  • Dodano: 2022-05-10 / 18:17
  • Komentarzy: 2

  Przyszedł na policję i powiedział, że 18 lat temu zabił człowieka

  Własne sumienie może wymierzyć najwyższą karę za popełnione przestępstwo. Tak było w przypadku mężczyzny, który po 18 latach przyznał się od zbrodni.

  Opisywane wydarzenia rozegrały się 25 kwietnia 2004 roku na jednej z warszawskich ulic. Doszło wtedy do bójki pomiędzy kilkoma mężczyznami. Sebastian M. miał odebrać telefon z prośbą o wsparcie w tej szarpaninie. Tak też się stało - pojechał we wskazane miejsce i włączył się do bijatyki.

  W trakcie szarpaniny ktoś uderzył go łańcuchem, ale kara, którą postanowił za to wymierzyć, była tragiczna w skutkach. Sebastian M. wyciągnął nóż, którym dwu- lub trzykrotnie ranił przeciwnika. Nożownik, odchodząc z miejsca krwawej bójki, widział swoją ofiarę jeszcze żywą. Dopiero po trzech miesiącach dowiedział się, że w wyniku zadanych przez niego ciosów Jacek G. zmarł.

  Nie poradził sobie z własnym sumieniem
  W sprawie prowadzone było śledztwo, które prokuratura umorzyła na początku 2005 roku. Nie udało się wówczas ustalić sprawcy zabójstwa. Sebastian M. - pomimo że popełnił rażące przestępstwo - mógł czuć się bezpieczny i uniknąć odpowiedzialności za swój czyn. Stało się jednak inaczej.

  Mężczyznę przez lata męczyły wyrzuty sumienia. Pewnego dnia, nie mogąc się z nimi rozprawić, postanowił zgłosić się do Komendy Stołecznej Policji i opowiedzieć o wszystkim, co stało się feralnego wieczoru.

  Usłyszał zarzuty
  Nożownik został przesłuchany w obecności adwokata. Po złożeniu obszernych wyjaśnień i przyznaniu się do winy mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Choć prokurator wnioskował o jego aresztowanie na czas postępowania, sąd zrezygnował z zastosowania tego środka. Sebastian M. czeka na wyrok na wolności.
  Za przestępstwo, którego miał się dopuścić, grozi mu dożywocie.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-11 07:17:17 [89.64.39.*] id:1638757  
  Demotywator: Napisał postów [34295], status [VIP] Reputacja
  Mam nadzieje że nie będzie się domagał odszkodowania za dobrowolne poddanie się każe;)

  Nick:
  Treść:
  2022-05-10 19:48:11 [89.67.3.*] id:1638742  
  DonPedro69: Napisał postów [9065], status [VIP] Reputacja
  Trudno mi wyrokować w tej sprawie. Sumienie potrafi być czasem najgorszym Sędzią. Ciekawy jestem jaki wyrok zapadnie w jego sprawie.

  Nick:
  Treść: