Pech Stali, wygrana rozpędzonego MKS-u

(Fot. Stal Brzeg)

Dzięki zwycięstwu, klub z Kluczborka w końcu wydostał się ze strefy spadkowej

Znakomite tygodnie w wykonaniu MKS Kluczbork! Po świetnym dla oka spotkaniu, Kluczborczanie pokonali na wyjeździe vice-lidera rozgrywek i wyszli, przynajmniej na tydzień, ze strefy spadkowej.

Wynik otworzył się już kwadrans po rozpoczęciu spotkania - a dokładniej uczynił to Adrian Błaszkiewicz. Niestety, długo się MKS nie nacieszył prowadzeniem, gdyż w 24 minucie wyrównał Joao Passoni. Goście jednak odpowiedzieli z podwójną siłą - najpierw silnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził na prowadzenie Kacper Jóźwicki, a następnie rzut karny na raty wykorzystał Błaszkiewicz, ustalając rezultat pierwszej części gry. Po zmianie stron dość szybko Passoni ustrzelił dublet po strzale z dystansu, a w 53 minucie było już 3:3, po bramce Alefe Limy. Ostateczne słowo należało do MKS w 66 minucie, gdzie Lucjan Zieliński ustalił wynik spotkania na 4:3 dla Kluczborka.

Mniej szczęścia mieli za to zawodnicy Stali Brzeg, który również mieli wyjazdowe spotkanie w tej kolejce, przegrali 0:1 z liderem po rundzie jesiennej, LKS-em Goczałkowice-Zdrój, który w rundzie wiosennej nie jest już w tak dobrej formie, co mogła wykorzystać Stal. Niestety, po dośrodkowaniu Filipa Matuszczyka, piłkę do własnej bramki skierował Marcin Wdowiak i mimo wielu szans, Brzeżanie wrócili do domu bez punktów.