• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3122
  • Dodano: 2022-05-08 / 11:58
  • Komentarzy: 2

  Rozpoczęły się Komunie

  (Fot. Dżacheć)

  Do sakramentu I Komunii Świętej przystępują dzieci z 2 i 3 klas szkół podstawowych w całej diecezji opolskiej. Dzięki niemu będą mogły w pełni uczestniczyć w każdej kolejnej Mszy Świętej. W sobotę m.in. młodzi parafianie z parafii Piotra i Pawła w Opolu po raz pierwszy przystąpili do Komunii Świętej.


  Tradycyjnie każdego roku w maju w kościele Katolickim są organizowane Pierwsze Komunie Święte dla dzieci szkół podstawowych. Jedna z pierwszych uroczystości odbyła się 7 maja w parafii Piotra i Pawła w Opolu.

  Przystąpienie do sakramentu I Komunii Świętej wiąże się z szeregiem przygotowań. Dzieci pogłębiają swoją wiedzę o Bogu, nierzadko zdają egzaminy ze swojej wiedzy, a dzień przed uroczystością przystępują do pierwszej spowiedzi w życiu.

  I Komunia Święta to także okazja do spotkań z rodziną przy uroczystym obiedzie. Bywa tak, że terminy na uroczystości są zarezerwowane na długo przed wydarzeniem. W niektórych restauracjach nie ma już miejsc na 2024 rok.

  - Przyjeżdżają do nas nawet goście z Niemiec, nasza rodzina, kuzynostwo, aby wspólnie z nami cieszyć się tą chwilą, tak ważną dla naszego dziecka. Jest dużo stresu, ale wiemy, że dzieciaki świetnie sobie poradzą. Oczywiście będą prezenty i uroczysty obiad i kawa, ale najważniejszy dla nas jest wymiar religijny tego święta - opowiada pani Monika, mama Jana.

  Uroczystość rozpoczyna w parafiach tzw. Biały Tydzień. Dzieci pierwszokomunijne, ubrane w odświętne stroje przychodzą przez cały tydzień z rodzicami do kościoła, aby uczestniczyć z innymi wiernymi we Mszy Świętej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-08 23:33:06 [46.134.87.*] id:1638607  
  kemotazi: Napisał postów [429], status [pismak] Reputacja
  I tak ma być. Wiara i tradycją.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-05-09 08:28:19 [31.0.44.*] id:1638623  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Tak może być. Dla chętnych. Te dzieci i tak nie są gotowe na przeżycia duchowe. Tradycje też ulegają zmianom. To nie zatrzyma się.