• Wyświetleń: 1169
    • Dodano: 2022-05-07 / 09:46

Gwardia z kolejną porażką w tym sezonie.

Przez tę porażkę Opolanie spadli na dziewiątą lokatę w tabeli

Mecz walki na niekorzyść Gwardii. Opolanie, mimo dobrej gry ulegli w Zabrzu miejscowemu Górnikowi 25:29.

A spotkanie zaczęło się bardzo dobrze, bo od dwóch trafień z rzędu. Przyjezdni spisywali się bardzo dobrze w obronie, lecz niestety, do czasu - przy stanie 5;3 dwa proste błędy spowodowały, że mieliśmy wyrównanie, a następnie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej części gry, gdzie byli lepsi stosunkiem 14 do 12.

Po zmianie stron, mimo pierwszego trafienia przez gospodarzy, Opolanie grali bardzo dobrze jak w pierwszej połowie - najpierw zdołali wyrównać, by następnie wyjść na prowadzenie po bramkach Macieja Fabianowicza. I wszystko wskazywało na to, że to nie faworyzowani goście wygrają to spotkanie - w 56 minucie Gwardia wygrywała 24:22. Niestety, słabsza końcówka w ich wykonaniu i roszady taktyczne Górnika zapewniło gospodarzom zwycięstwo 29:25, czym zbliżyli się do europejskich pucharów.

Górnik Zabrze - KPR Gwardia Opole 29:25 (14:12)

Górnik Zabrze: Skrzyniarz - Molski 4, Sladkowski, Łyżwa 1, Artemenko 2, Krawczyk 1, Gogola 4, Ivanytsia 3, Dudkowski 4, Kaczor 5, Bykowski, Adamuszek, Ilchenko, Rutkowski 1, Przytuła 4.

Trener: Marcin Lijewski

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Lellek, Malcher - Scisłowicz 1, Klimenko, Sosna 3, Fabianowicz 3, Zarzycki 5, Klimków, Solovev, Jankowski 4, Mauer 5, Milewski, Morawski, Stefani, Monczka 4.

Trener: Rafał Kuptel