• Dodano: 2022-05-06 / 23:23
    • Komentarzy: 1

Pewne zwycięstwo Odry!

Opolanie pewnie wygrali 3:1 z Koroną Kielce

Bardzo istotne zwycięstwo Odry Opole w kontekście walki o play-off! Podopieczni Piotra Plewki po bardzo dobrej grze wygrali z Koroną Kielce i są tylko dwa mecze od występu w barażach o PKO Ekstraklasę.

W pierwszym spotkaniu Kielczanie u siebie wygrali 2:1 i Opolanie mieli podwójną motywację, by wygrać spotkanie u siebie, gdyż nie dokonali tego od czterech spotkań z rzędu. I od początku byli zespołem lepszym - Konrad Forenc, golkiper przyjezdnych, miał ręce pełne roboty, gdyż zagrozili mu a to Konrad Nowak, a to młodzieżowiec Odry, Antoni Klimek. To właśnie ten drugi otworzył wynik spotkania w 44 minucie wspaniałą, indywidualną akcją czym ustalił wynik pierwszej połowy. Opolanie schodzili z przewagą nie tylko bramkową, ale też zawodników - za drugą żółtą w konsekwencji czerwoną boisko opuścił Kyryło Pietrow.

To tylko ułatwiło zadanie miejscowym w drugiej części gry. Dość szybko było już 2:0 - po szybkiej akcji Jakuba Szreka, piłkę szczupakiem do bramki skierował Tomas Mikinic. Zawodnik ten mógł uzbierać dublet, lecz jego bramka w 57 minucie nie została uznana. Na 3:0 jednak gracze z Opola podwyższyli trochę później, a uczynił to dokładnie Dawid Czapliński. Kielczanom udało się zdobyć bramkę honorową - a zdobył ją Adrian Danek, ustalając wynik spotkania na 3:1, a Odra wygrała pierwsze spotkanie u siebie od listopada i awansowała na piąte miejsce w tabeli.

2022-05-07 10:44:52 [46.134.178.*] id:1638505
    Polpha: Napisał postów [9428], status [VIP] Reputacja
    I nie można tak grać cały czas? Przyjedzie resovia za 2 tyg, znów remis i po barażach