• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5397
  • Dodano: 2022-05-05 / 17:50
  • Komentarzy: 0

  Trwa wyposażanie pomieszczeń wyczekiwanej przez opolan, nowej przychodni

  Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostanie oddana do dyspozycji mieszkańców nowa przychodnia, która mieścić się będzie w budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Całość dostosowana zostanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


  List intencyjny w sprawie utworzenia nowej przychodni, która będzie działać na terenie dzielnicy Kolonia Gosławicka w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu podpisano w listopadzie 2019 roku.

  O tym, że osiedle Malinka potrzebuje przychodni z prawdziwego zdarzenia wiadomo od długiego czasu. Rodzice skarżą się, że wizyta zarówno z chorym jak i zdrowym dzieckiem w nagłej potrzebie graniczy z cudem, a bloków mieszkalnych i dzieci ciągle przybywa! Najprawdopodobniej jeszcze w tym roku mieszkańcy tego osiedla będą mogli korzystać z nowej przychodni w szpitalu na Alei Witosa.

  Adaptacja pomieszczeń to koszt ponad 1,6 mln złotych, a umowa ich najmu będzie obowiązywała przez 20 lat. Na powierzchni ponad 300 mkw., w miejscu dawnej poradni urazowo-ortopedycznej, powstają gabinety lekarskie i ambulatoryjne POZ, z osobnymi wejściami do poradni dla dzieci oraz dorosłych.

  Obecnie trwa wyposażanie pomieszczeń, w których przyjmowani będą dzieci i dorośli. Teraz etap organizacji służby medycznej, by przychodnię jak najszybciej otworzyć. Prezydent Opola podaje przybliżony termin "wakacji".

  Zdjęcie (1/13)

  (Fot. USK Opole)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".