• Dodano: 2022-05-02 / 08:37

Zwycięstwa MKS-u i Stali!

Obie ekipy pewnie zgarnęły trzy punkty na własnych boiskach.

Coraz lepiej spisują się dwaj przedstawiciele Opolszczyzny w trzecioligowych rozgrywkach. Zarówno MKS Kluczbork, jak i Stal Brzeg, dopisały sobie do dorobku po trzy punkty, czym zwiększają się ich szanse na utrzymanie.

Szczególnie w spotkaniu pierwszej z drużyn warto zaznaczyć znakomitą postawę. Zawodnicy z Kluczborka mierzyli się na własnym boisku z jednym z rywali w walce o utrzymanie - Piastem Żmigród. W pierwszym spotkaniu tych drużyn po widowiskowym spotkaniu lepsi okazali się ówcześni gospodarze, więc MKS miał podwójną motywację do rewanżu. Niestety, po pierwszej połowie z drobną przewagą na przerwę schodzili goście, po trafieniu Patryka Szymańskiego. Lecz po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, którzy strzelanie zaczęli w 66 minucie, a dokładniej mówiąc zrobił to Patryk Moś, następnie na prowadzenie wyprowadził MKS Adrian Błaszkiewicz i mimo starań Piasta, Kluczborczanie wyprowadzili jeszcze dwa ciosy i to w ciągu 60 sekund - najpierw Wojciech Mucha, a potem Lucjan Zieliński ustalił wynik spotkania na 4:1.

Bramki padły w drugiej połowie także w Brzegu. Stal mierzyła się z sąsiadem w tabeli - z Wartą Gorzów Wielkopolski i losy spotkania rozstrzygnęły właśnie w drugich 45 minutach, a bohaterem Brzeżan został Dominik Bronisławski, który najpierw w 55, a potem w 63 minucie z rzutu karnego trafiał do siatki. Przyjezdnych stać było jedynie na bramkę kontaktową w wykonaniu Radosława Mikołajczaka, który ustalił wynik spotkania na 2:1 na korzyść gospodarzy.