• Dodano: 2022-04-29 / 09:00
    • Komentarzy: 6

Niespodziewana porażka Odry.

Podopieczni Piotra Plewni przegrali z drużyną walczącą o utrzymanie.

Faza play-off się oddala! Odra Opole, która w ostatnim czasie dość często traciła punkty w ostatnich minutach spotkań, teraz na domiar złego przegrała u siebie z Puszczą Niepołomice 1:2.

W pierwszym spotkaniu Opolanie gładko przegrali na wyjeździe 0:3, jednak w tym momencie sezonu, byli faworytami, gdyż nie przegrali pięć spotkań z rzędu i walczyli o fazę play-off. I samo spotkanie się świetnie zaczęło - sfaulowany w polu karnym został Dawid Czapliński, a karnego na gola zamienił Tomas Mikinic. Jednak samo tempo gry nie było wielce zawrotne, gdyż obie strony skupiły się głównie na spokojnym rozgrywaniu akcji i pewności w defensywie, a po pierwszych 45 minutach było 1:0 dla miejscowych.

Po zmianie stron role się odwróciły i lepsze oraz skuteczne otwarcie zanotowali goście, a dokładnie Piotr Mrozinski, który po zamieszaniu po dośrodkowaniu z rzutu różnego wyrównał wynik spotkania. Co gorsza, Puszcza nie zamierzała odpuszczać i dopięła swego niewiele ponad 10 minut przed końcem - ponownie w chaosie po rzucie różnym, tym razem uderzał Kamil Kościelny i po jego strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Co więcej, mogło być 3:1 dla gości, jednak ofiarnie zainterweniował Maksymilian Tkocz, lecz Odra i tak straciła punkty na własnym stadionie.

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:2 (1:0)

Mikinić 6′(rzut karny) - Mroziński 49′ Kościelny 79

Odra Opole: Sapielak (M)- Żemło, Kamiński (K), Kędziora - Spychała (Kostrzycki 76′), Pawlik (Niziołek 54′), Trojak, Tkocz (M) , Mikinic (Janus 60′), Nowak (Hreben 60′),Czapliński

Puszcza: Kobylak - Stępień Mroziński, Tomalski (Górski 88′), Serafin, Bartosz, Kobusiński (Wojcinowicz 88′), Kidric, Hajda, Kościelny, Thiakane (Cichoń 46′)

2022-04-29 13:31:06 [46.134.178.*] id:1637999
    Polpha: Napisał postów [9436], status [VIP] Reputacja
    jaka niespodziewana? kto choć trochę zna się na piłce i śledzi ligę to wie, że pod koniec każdego sezonu zaczyna się kupczenie. Puszcza gdyby nie wygrała byłaby w czarnej d... A Odra i tak nie ma zamiaru awansować. Każda kasa się przyda......