• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 709
  • Dodano: 2022-04-28 / 14:31
  • Komentarzy: 2

  Wpadł przez brak świateł - był nietrzeźwy

  (Fot. KPP Krapkowice)

  W trakcie popołudniowej służby uwagę policjantów z krapkowickiej komendy zwrócił ford jadący bez świateł. Zatrzymanym do kontroli kierowcą okazał się 32-latek, który zachowywał się podejrzliwie. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile.

  Policjanci ogniwa ruchu drogowego krapkowickiej komendy podczas służby zauważyli forda jadącego bez wymaganego oświetlenia. W trakcie czynności z zatrzymanym do kontroli kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu wydobywającą się z wnętrza pojazdu.

  32-latek oprócz jazdy bez wymaganego oświetlenia, wsiadł do swojego pojazdu pod wpływem alkoholu. Wynik, który ukazał się na policyjnym urządzeniu wskazał ponad 2 promile. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Teraz mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

  Apelujemy o rozsądek! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Pamiętajmy, że często od nas samych, od naszej rozwagi i przezorności zależy nasze bezpieczeństwo!

  Przypominamy, że kierowcy będący pod działaniem alkoholu lub innego środka odurzającego stanowią ogromne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Dlatego sami nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu, a kiedy mamy podejrzenie, że inny kierowca może być nietrzeźwy zareagujmy. Być może nasza reakcja uratuje komuś zdrowie lub nawet życie!
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-28 16:46:29 [83.30.6.*] id:1637968  
  dzony: Napisał postów [5815], status [VIP] Reputacja
  Ja traktuje gliny jak powietrze ;)))

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-04-29 08:00:40 [31.0.32.*] id:1637982  
  wojtasoks: Napisał postów [9835], status [VIP] Reputacja
  Ja też. Nie łamię przepisów więc nawet ich nie zauważam.