• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2766
  • Dodano: 2022-04-28 / 10:12
  • Komentarzy: 1

  Kontrolerzy WITD zatrzymali pojazd z niebezpieczną usterką

  Zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i zakazem dalszej jazdy zakończyła się kontrola autobusu komunikacji miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu.


  Do kontroli kierowane są nie tylko te pojazdy, które wzbudzają niepokój, ponieważ są to działania prewencyjne. W wyniku przeprowadzonej przez inspektorów z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału WITD w Opolu kontroli, stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych innych niż woda, co zakwalifikowane zostało jako usterka niebezpieczna stanowiąca bardzo poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego.

  Oprócz zatrzymanego dowodu rejestracyjnego oraz zakazu dalszej jazdy, przewoźnik oraz osoba zarządzająca transportem poniosą również konsekwencje finansowe złego stanu technicznego kontrolowanego autobusu.

  Zły stan ogumienia oraz nieszczelny układ hamulcowy to najczęstsze usterki samochodów ciężarowych, które znacznie pogarszają bezpieczeństwo na drogach. - Przewoźnicy zaczynają dokładać większej staranności do dbania o swoją flotę, co przekłada się na bezpieczeństwo drogowe. Inspekcja stale prowadzi swoje kontrole i jeśli pojawiają się jakieś nieprawidłowości to je wychwytujemy, wskazujemy i dyscyplinujemy do usunięcia - słyszymy.

  Na początku 2022 roku, Inspekcja Transportu Drogowego w Opolu otrzyma mobilną stację diagnostyczną, która będzie jedną z najnowocześniejszych w Europie.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. WITD)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-04-28 15:09:33 [91.212.223.*] id:1637964  
  The Naturator: Napisał postów [2189], status [Szycha] Reputacja
  Aj tam, przecież to się ledwo co poci tylko lekko.

  Nick:
  Treść: