• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5655
  • Dodano: 2022-05-01 / 09:30
  • Komentarzy: 2

  Elewi służby przygotowawczej, szkolą się w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Otrzymali broń.

  Ponad osiemdziesięcioro ochotników stawiło się do 10 Opolskiej Brygady Logistycznej, gdzie 20 kwietnia br. rozpoczęło się szkolenie służby przygotowawczej, realizowanej na potrzeby korpusu szeregowych. Elewi z rąk dowódcy jednostki generała brygady Macieja Siudaka otrzymali broń.


  Na trzeci w tym roku kurs elewów służby przygotowawczej stawiło się ponad osiemdziesięcioro ochotników, w tym trzynaście pań. Wcielenie rozpoczęło się od szczegółowego wywiadu lekarskiego i badania na obecność wirusa SARS-CoV-2, którego negatywny wynik pozwalał na przyjęcie ochotnika w szeregi żołnierzy brygady. Następnie elewi zostali zaewidencjonowani, ostrzyżeni, umundurowani i zakwaterowani w Ośrodku Szkolenia Służby Przygotowawczej.

  Od 21 kwietnia elewi rozpoczną naukę regulaminów, musztry, budowy broni i sprzętu wojskowego. Szkolenie będzie realizowane do 16 maja i zakończy się przysięgą wojskową.

  Elewi służby przygotowawczej, którzy rozpoczęli szkolenie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej, z rąk dowódcy jednostki generała brygady Macieja Siudaka otrzymali broń. Uroczystość przeprowadzona została z udziałem wojskowej asysty honorowej na placu apelowym 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Dowódca generał brygady Maciej Siudak, zwracając się do zebranych, przypomniał istotę tego wydarzenia, które symbolizuje gotowość do obrony Ojczyzny oraz godnego reprezentowania Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Dowódca zwrócił się również bezpośrednio do elewów słowami - "Wasza obecność tutaj jest świadectwem dojrzałej patriotycznej postawy i gotowości do wyrzeczeń w imię najwyższej wartości jaką jest Ojczyzna. Możecie i powinniście być z siebie dumni. Znajdujecie się w trudnym okresie służby wojskowej, wierzę jednak w Waszą motywację i siłę do kontynuowania szkolenia".

  Otrzymanie broni otwiera drogę elewom do jednej z najistotniejszych części szkolenia, jakim jest szkolenie strzeleckie. W jego trakcie elewi poznają m.in. budowę oraz zasady bezpiecznego posługiwania się bronią, nauczą się techniki celowania, a także przyjmowania postaw strzeleckich. Po złożeniu egzaminów teoretycznych, w ramach realizowanego programu nauczania, elewi rozpoczną praktycznie szkolenie na strzelnicy garnizonowej.

  Zdjęcie (1/14)

  (Fot. 10 Blog)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-05-01 11:19:57 [83.22.235.*] id:1638118  
  ktostamtaki: Napisała postów [542], status [starszy pismak] Reputacja
  Piękny widok gdy Polska armia rośnie w siłę i nabiera znaczenia na arenie międzynarodowej. Szkoda ze dla lewaków i żyda z tvn holowni patriotyzm to rasizm

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-05-01 11:47:52 [31.0.47.*] id:1638122  
  wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
  Nie to dwa zupełnie różne pojęcia. Pod patriotyzm niestety można podpiąć różne świństwa. Zazwyczaj te świństwa są krytykowane, nie patriotyzm.